AERO nestačilo na domácí Příbram a prohrálo 3:0

28.12.2017 1


VK EURO SITEX Příbram

3 : 0

(13,21,17)

AERO Odolena Voda

13. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů přineslo další středočeské derby mezi kluby VK Euro Sitex Příbram a AERO Odolena Voda. Ve skvělé atmosféře a zaplněné hale v Příbrami produkovali domácí mnohem lepší volejbal a zaslouženě si užívali ovací domácích fanoušků.

Do úvodu zápasu mnohem lépe vstoupili domácí Kocouři, kterým to velice usnadnilo AERO svou nepřesnou přípravou útoku a následnými chybami. Domácí se dostali do pohody a chybovali prakticky jen při servisu. AERO sice tlačilo domácí více svým servisem, ale obrana nebyla tak kvalitní, aby mohla domácí útoky zastavovat. Set se dohrával ke spokojenosti domácích a ti vedli velmi rychle 1:0.

I do druhého setu vstoupili lépe domácí, tentokrát díky velmi kvalitnímu servisu, kterým dokázali AERU ztížit přípravu útoku a následně velmi dobře bránit. Příbram si vybojovala hned sedmibodové vedení při prvním technickém oddechovém čase. Po něm AERO začalo, možná i polevením domácích v koncentraci, krůček po krůčku stahovat rozdíl ve skóre. Při druhém technickém oddechovém čase byl rozdíl 5 bodů a AERO dál tlačilo na svého soupeře. Rozdíl se v jednu chvíli smrskl na rozdíl 3 bodů. Při vstupu do koncovky se domácím podařilo znovu odskočit díky bodovým míčům a náskok byl pro ně před koncem setu znovu komfortní. Nahrávač Holčík ještě zaznamenal šňůru na servisu, ale to již bylo pozdě. Domácí vedli 2:0 na sety.

Do třetího setu vstoupily oba týmy vyrovnaně a ztrátovalo se. V prostřední části se domácím podařilo odskakovat, když AERO převyšovali hlavně v útočné fázi a jejich náskok se navyšoval. Konec zápasu si domácí nenechali zkazit a vyhráli naprosto zaslouženě 3:0. Do utkání krátce zasáhl i Adam Shaker, 16-tiletý odchovanec klubu.

Pro AERO to byl poslední zápas letošního roku, ale hned za týden v sobotu 6.ledna přivítá v domácí Sportovní hale družstvo Volejbalu Brno. Utkání začíná, jako již tradičně, v 18:00h.

VK EURO SITEX Příbram - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Holčík, Hadrava, Russell, Václavík, Mikula, Carabali, libero Turis
Střídali Kotrch, Shaker
Nejvíce bodující Russell a Mikula 9 bodů
VK EURO SITEX Příbram TÝMY AERO Odolena Voda
64 % útok 33 %
12 blok 4
80 % příjem 72 %
4 esa 1
VK EURO SITEX Příbram HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
75 % Renovica Russell 63 %
75 % Passier Carabali 57 %
67 % Mikulenka Mikula 36 %
Blok
5 Passier Russell 4
3 Renovica
2 Mikulenka
Servis
1 Renovica Holčík 1
1 Böhm
1 Passier
Příjem
94 % Juračka Mikula 82 %
77 % Pantič Hadrava 67 %
69 % Böhm Turis 65 %

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz