Další cenné zkušenosti a skvělá umístění v barevném minivolejbalu

29.01.2018 klub 13

O víkendu 27.-28. ledna probíhal tradiční Festival minivolejbalu v Neratovicích, který každoročně pořádá Středočeský krajský volejbalový svaz. Celkem se do víkendových bojů zapojilo na 200 týmů (celkem 523 hráčů) ve všech 5 kategoriích Barevného minivolejbalu.

V sobotu probíhal od rána turnaj v modré kategorii dívek a chlapců zvlášť, v odpoledních hodinách pak kategorie červená. AERO mělo zastoupení ve 3 týmech v modré chlapců, 1 tým v modré kategorii dívek a 2 týmy červených.

Modří chlapci bojovali v každém utkání o dobré výsledky. Mladší sbírali zkušenosti a zdokonalovali se v herních činnostech. Tým modrých ve složení Adam Kop, Lukáš Melichar a Ondřej Kaprálek skončil na skvělém 2. místě.

Dívky zaznamenaly pokrok v podání a tak se již více zapojují do rozehry. Po začátečních prohrách se dostaly do dolní skupiny o umístění, kde naopak začali více přehrávat své protivnice a zaznamenaly i několik výher. Nakonec obsadily konečné 26. místo. 

V červené kategorii si musíme sebekriticky přiznat, že jsme "zaspali“ a máme co dohánět. I tak 2 týmy skvěle reprezentovaly a nedaly nic soupeřům zadarmo. Zapracovat musíme hlavně při odbití prsty a pohybu v poli. 

V neděli probíhaly soutěže ve žluté a oranžové kategorii. Oranžový minivolejbal je "chytačka - pinkačka". Žlutý pak klasická přehazovaná.

V oranžové kategorii děti bojovaly často s vyrovnanými výsledky, párkrát musel rozhodovat zlatý míč, nebo o několik málo bodů přišla prohra. I tak děti také zaznamenaly pokrok a jejich dovednosti jsou již více vyrovnané s protivníky.

Ve žluté kategorii se našim dětem dařilo nejvíce co do počtu skvělého umístění. Hned 3 týmy se dostaly do semifinále. I ostatní se snažili a jejich pláč po prohraných utkáních v nich probouzel touhu v dalších utkání po vítězství.

Štěpán Piškule s Danielem Růžičkou porazili svého protivníka ve finále o 3 body a celý festival vyhráli. Na 3. místě skončili Jakub Zdvihal a Hynek Janda, čtvrté pak byly Adriana Nelly Bezdíčková a Karolína Vlachynská.

Tyto 3 týmy a tým kluků v modré kategorii si navíc vybojovaly účast v republikovém finále celých Čech, který se uskuteční někdy kolem června spolu s reprezentačním blokem při mezinárodních turnajích.

Všem dětem děkujeme za skvělou reprezentaci volejbalového klubu AERO Odolena Voda a gratulujeme medailistům k jejich úspěchu.

Dalším turnajem pro děti bude náš domácí turnaj, který se odehraje v sobotu 10. února se začátkem v 9:00. O tomto turnaji budeme rodiče imformovat e-mailovou cestou.

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz