Junioři vybojovali svou první výhru v 1.lize

05.11.2018 klub 9

V sobotu 3.11. zajížděli junioři do Prahy k utkání s Prosekem B. Vzhledem k postavení v tabulce se očekával vyrovnaný souboj.

První set začalo AERO slibně a vytvořilo si mírný náskok, domácí však dokázali zareagovat a nakonec set vyhrát. Druhý set pokračoval převahou domácích a i přes snahu mladých hráčů AERA byl stav po druhém setu 2:0. Ve třetím setu se hosté zvedli a i přes 3 time-outy domácích dokázali dovézt set do vítězného konce. Za stavu 2:1 však domácí opět převzali otěže a ukončili zápas ve čtvrtém setu.

Druhý zápas začal opět vyrovnaně. AERO však začalo tlačit více na servisu a plnit taktické pokyny a dokázalo se tak ujat vedení 1:0. Druhý set pokračoval podobně, avšak kvůli mírnému výpadku v koncentraci Aera dokázali domácí vyrovnat na 1:1. Třetí set byl podobný tomu prvnímu a hosté se opět ujali vedení. Do čtvrtého setu vlétli mladíci AERA s touhou po vítězství a hned z počátku si vypracovali výrazný náskok, kdy domácí nebyli schopni čelit servisu kapitána Adama Shakera. Následovala poněkud kuriózní situace, kdy domácí hráč ve snaze zachránit balon narazil do konstrukce sítě, která následně spadla. Zápas tedy pokračoval po pauze přibližně dvaceti minut. Domácí začali stahovat postupně náskok a vychladlí hráči AERA se vzpamatovali až po oddechovém čase. Poté opět pokračovali v nastoleném trendu z počátku setu a dotáhli zápas k vítězství 3:1. Junioři AERA si tedy připsali první tři body do tabulky soutěže.

Vyjádření trenéra:

„Potěšila mě reakce kluků na poslední dvojzápas s Českou Lípou, kdy působili odevzdaným dojmem. Byla na nich opět vidět chuť hrát a zvítězit. V prvním zápase byla bohužel škoda nezvládnutých koncovek, kde se zdálo, že mají kluci strach zvítězit. Ve druhém zápase se výrazně zlepšila obrana na síti, z čehož pramenili důležité body. Na hřišti jsou ale stále patrné chyby pramenící z nepozornosti, na čemž je třeba dále pracovat. Doufám, že první vítězství zbaví kluky strachu a výkony půjdou dále nahoru.“