REPORTY z 2. kola Českého poháru žáků

19.11.2018 klub 1

Oba týmy starších žáků se v letošní sezóně zúčastňují Českého poháru. Bylo odehráno již 2 .kolo a A tým žáků bojuje v nejvyšší výkonnostní skupině s těmi nejlepšími v celé ČR. V posledním kole skončil na skvělém 4. místě.

AERO Odolena Voda A

Sobota:

První hrací den nás čekaly 4 utkání - Nymburk, Č.Budějovice „A“‚ Prosek „A“ a Dansport Praha.

S Nymburkem i Prosekem „A“ máme zkušenosti z loňské sezony a dlouhodobě negativní bilanci, s týmem Č.Budějovic jsme se poprvé utkali v prvním kole ČP v Hradci (0:2) a proti Dansportu jsme nastoupili vůbec poprvé.

V každém zápase se bohužel projevila naše nevyspělost zejména co se koncentrace týče a z toho plynoucí nestabilita výkonu. Všechna utkání (vítězná i prohraná) nesla stejný znak – velmi slušně odehraný první set a na něj vždy navazoval set plný zbytečných chyb, zbrklosti a individuálních nepřesností. Sobotu jsme ukončili ziskem 5 bodů za výhru 2:1 s Prosekem „A“ a 2:0 s Dansportem.

Neděle:

K jistotě setrvání v nejvyšší osmičce jsme potřebovali „urvat“ každý možný bod ze všech tří nedělních utkání s týmy Kladna, Č.Krumlova a Sokolova. Po analýze sobotního výkonu jsme si řekli na co se budeme primárně soustředit a co je potřeba zlepšit v následujících utkáních. Bohužel náš syndrom „druhých setů“ se naplno projevil hned v prvním utkání proti Kladnu. První set jsme dobojovali do koncovky a prohráli ho 25:20, druhý set byl díky našim chybám zcela v režii soupeře. Prohra 25:12 zcela odpovídala předvedenému výkonu z naší strany. Čekala nás dvě zcela zásádní utkání o bytí a nebytí v elitní osmičce.

Důrazný apel trenéra na disciplínu v obraně, agresivitu na útoku a koncentraci na každý míč nakonec přinesl ovoce. Týmy Č.Krumlova a Sokolova jsme po vyrovnaném a koncentrovaném výkonu svorně vyprovodili 2:0 a připsali si 6 bodů do konečné tabulky.

V konečném součtu nám zisk 11 bodů vynesl 4. místo a jistotu setrvání mezi nejlepšími týmy v ČR. Víme na čem musíme dále pracovat, kde máme slabiny. Víme ale také kde jsou naše přednosti, v čem jsme silní. Na obě tyto strany jedné mince se dokážeme v rámci tréninků zaměřit a zlepšovat se. Další kolo ČP odehrajeme 8+9.12.2018 a tam se budeme snažit prodat vše co umíme. Pokud to tak bude, úspěch nás nemine.

Peky

AERO Odolena Voda B

Sobota:

Po 2,5 hodinové cestě vlakem do Českých Budějovic jsme rovnou vlítli na hřiště proti již nastoupenému týmu z Příbrami, se kterým jsme prohráli 0:2. Ani jsme se nevzpamatovali z prvního zápasu a museli jsme přejít na druhý kurt, kde jsme odehráli s pořádajícím týmem Českých Budějovic další zápas, opět nevítězný. Šli jsme se posilnit na oběd, který nám zvedl náladu i kvalitu hry a proti Plzni jsme vybojovali alespoň 1 set. Bohužel, tie-break jsme nedotáhli do vítězného konce. Po náročném dni jsme prohráli i poslední zápas s Duklou Liberec. Všichni byli rádi, že můžou do postelí a pořádně se vyspat.

Neděle:

V neděli ráno jsme opět hráli hned 1. zápas s pražským Prosekem. Než jsme se stačili probudit, už jsme prohráli 0:2. Následující zápas s týmem Lvi Praha B jsme poprvé za celý víkend bojovali. Kluci dělali, co měli - nebáli se balónu ani protihráčů. Sice zápas neskončil vítězně, ale byla to hezká hra. Celý víkend jsme začínali i končili hrací dny, a to i v neděli.

Poslední zápas proti klukům z Kralup se nám sice výsledkově nepovedl, ale mohli jsme vidět překvapivé zákroky našich borců, a to napři. dokonalý trojblok, úspěšný jednoblok přímo pod nohy soupeřova smečaře, podařené ulejvky na náměstí i do zadních rohů, obětavost při vybírání v poli až do odřených boků a další kuriózní volejbalové chvaty. 

Takové celorepublikové turnaje a středočeské zápasy jsou pro náš tým "B" velmi důležité, jelikož kluci sbírají zkušenosti u soubojů proti vyspělejším a o dost vyšším protihráčům. Tento víkend v ČB sice nebyl vítězný, ale hodně to kluky nakoplo do větší dřiny na trénincích a probudili v sobě chuť ukázat, že příští turnaj nebudou žádná ořezávátka!

Niki