Druhý domácí turnaj v Barevném minivolejbale

18.02.2019 přípravka 3

V sobotu 16. února se v domácí Sportovní hale odehrál druhý domácí turnaj v Barevném minivolejbale našich přípravkových skupin. Turnaj navštívili i dva hráči A týmu a zároveň dětem popsali své začátky ve volejbale - Stanislav Vachoušek a Jakub Holčík.

Celkem se do domácího turnaje zapojilo 62 dětí. Děti z Blech a Kober hrály klasickou přehazovanou ve dvojicích, Tygři si znovu zkusili oranžový minivolejbal (chytačka pinkačka), Gepardi svůj červený a Lvi nakonec hráli ve dvojici. Nesmíme zapomenout ani na Kočky, které také bojovaly ve dvojicích.

Pro některé blechy to byl vůbec první turnaj v přehazované a se svými boji se zhostili velmi dobře. Pláč a radost z výhry k tomu jednoduše patří.

Kobry své zápolení již znají druhým rokem a o vítězi vyrovnané skupiny rozhodl poslední vzájemný zápas. Hráči již více hledají skulinky, jak svého soupeře zaskočit a získat pro sebe body.

Tygři po začátku turnaje začali více přehrávat míče prsty z první a mnohdy své soupeře rychlým odbitím zaskočili. V této kategorii prošly bez jediné prohry Kajá s Nelly.

Gepardi v červené kategorii zaznamenali velký pokrok ve hře a k vidění byly dlouhé a krásné výměny. I v této kategorii rozhodoval poslední vzájemný zápas.

Lvi nakonec nehráli klasický modrý monivolejbal ve trojicích, ale ve dvojicích. V této kategorii rozhodoval poslední zápas, ale své vítězství nakonec uhájili Honzík s Vojtou. 

Kočky sehrály velmi vyrovnaný turnaj, kdy poslední a první místo dělily jen dvě výhry.

Na konci turnaje se sčítaly výsledky. Tuto pauzu vyplnili svými volejbalovými příběhy hráči A týmu Jakub Holčík a Stanislav Vachoušek, kteří ačkoliv jsou srdcem Vodoláci, své volejbalové začátky prožívali na jiných místech. Holča ve Francii, kde působil jeho táta Pavel, Vachy v Bílině. Děti je za své vyprávění odměnily potleskem a doufáme, že z nich jednou vyrostou extraligový hráči či hráčky stejně jako Kuba s Vachym.

Děkujeme městu Odolena Voda za podporu při pořádání domácích turnajů minivolejbalu v sezóně 2018-19.

Konečné výsledky

  Blechy Kobry Tygři Gepardi Lvi Kočky
1. místo  Jelínek, Zdvihal V.  Gall, Michalík  Bezdíčková, Vlachynská  Moural, Prošek  Oulík V., Faltus  Chadimová, Šmolcnopová
2. místo  Kopáč, Sáblová  Piškule F., Toman  Janda, Zdvihal J.  Šumná, Berná, Jelínková  Řezáč, Karban  Žďarská, Vodičková
3. místo  Flídr, Hanišák T.  Králová, Mžiková  Koukal, Piškule Š., Kadlec  Vladyková, Slezák  Koudelka, Oulík P., Albrecht  Kadeřávková, Malá 
4. místo  Hejda, Hanišák L.  Kubíček, Berný, Vladyka  Špačková, Humhalová  Veselý, Bárta  Mžik, Novák  Nováková, Malá
5. místo  Hnilica, Slezák    Hlaváček, Materna    Abt, Polák  Antalová, Gajdošová
6. místo  Štěpánková, Trnobranský