Kadeti bojovali do poslední chvíle o extraligovou baráž

08.04.2019 klub 5

Mladí kadeti klubu bojovali až do posledního zápasu Final 4 o možnou účast v baráži o extraligu kadetů v příštím roce. V té se nakonec představí Kladno volejbal cz, které právě v posledním zápase porazilo AERO 2:0. V případě tříbodového vítězství AERA, by to bylo AERO, kdo by se pral o extraligu.

Hráči kadetů mají za sebou další sezónu plnou volejbalu, kdy nastupovali jak v kadetské, tak juniorské soutěži. Stejně jako v předchozí sezóně soupeřili v kadetech prakticky pouze s Kladnem, ačkoliv se krajského přeboru účastnilo celkem 8 týmů. Bohužel rozdílná kvalita mezi týmy se výrazně projevila na většině turnajů a mimo jednoho zápasu s Nymburkem hráli kadeti vyrovnané zápasy jen s Kladnem. V průběhu soutěže proběhli tyto zápasy tři a Kladno dokázalo všechny tři zápasy vyhrát, tudíž se kadeti Aera umístili na druhém místě soutěže.

Stejná skupina hráčů se objevovala i v lize juniorů, i když do ní stále věkem nepatřili. Začátek soutěže byl dost vlažný a kluci nebyli schopni klást větší odpor. Začali se zvedat až při dvojutkání s Libercem, kdy obě utkání s přehledem vyhráli a dokázali si, že se dá hrát i v juniorech. S postupem sezóny pomalu stoupali výkony a vše vyvrcholilo fantastickým výkonem v Liberci, kdy značně oslabený tým dokázal mnohem starší soupeře porazit v tie-breaku a udržet se tak před nimi v tabulce. Nakonec tedy družstvo kadetů obsadilo v juniorské soutěži 7. místo z 8 týmů.

Hodnocení - Matěj Martinák - trenér

"Z pohledu trenéra musím říct, že jsem zažil hodně rozporuplnou sezónu, a to se týká jak výkonů, tak mentálního rozpoložení. Ačkoliv letní příprava vypadala dobře, vstup do soutěží nebyl příliš povedený, což se projevilo hlavně v juniorech. Poté jsme hrozně dlouho hledali ideální sestavu a díky různým zraněním a dalším problémům se tým konsolidoval až ke konci roku 2018. Musím jako trenér říct, že jsem v první polovině sezóny nedokázal učinit správná rozhodnutí, což mělo vliv na náladu v týmu. Po Vánočních svátcích si však tým konečně sednul, našli jsme správné pozice na hřišti a role v týmu jednotlivých hráčů a výkony se začaly zvedat. Mělo to vliv také na motivaci kluků, protože jsem z nich cítil touhu něčeho dosáhnout a co je nejdůležitější, chtěli jsme toho dosáhnut společně. Skupina jednotlivců se konečně proměnila v tým. Poslední zápas na finálové turnaji kadetů jsme sice nezvládli, ale víme, jakým směrem se chceme ubírat. Takže jako celek jsou konečné výsledky v soutěžích mírným zklamáním, ale obrovským pozitivem je proměna v mentalitě, což se zcela jistě projeví v dalším rozvoji."