AERO veze ze Zlína všechny body

12.10.2019 klub 1

V sobotním 2. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajížděli hráči AERO do Zlína. Tam se jim po bojovném a soustředěném výkonu podařilo zvítězit 3:0.

Úvod utkání byl z obou stran velmi vyrovnaný. Oba týmy se držely jeden druhého a žádné odskočení k vidění nebylo. I přes polovinu setu se prakticky jen ztrátovalo. Zlom přišel až před koncovkou, kdy si AERO dokázalo dobrou obranou v poli vybojovat několik bodových situací, které dokázalo využít. V konci setu tak hráči AERO pokračovali a získali první set.

Do druhého setu vstoupili mnohem lépe domácí, kteří si velmi rychle vybojovali vedení až o 4 body. Jak rychle ale vedení získali, stejně rychle do ztrátili. AERO získávalo bodové míče, které spravidelností dokázalo využít ke stavu, kdy samo vedlo v polovině setu. Nastolený trend pokračoval až do začátku koncovky. V ní AERO udělalo 2 chyby na útoku za sebou a stav se znovu vyrovnal. AERO se jako první dostalo k setbalu, které hned proměnilo svým blokem, vedlo tak již 2:0.

Začátek třetího setu patřil AERU, které trpělivou hrou dokázalo postupně navyšovat svůj náskok. Domácí hráči se nevzdávali a bodovou šňůrou se dostali zpět na dostřel. AERO si však pomohlo přímým bodem z podání a s tříbodovým vedením vstupovalo dokoncovky. V ní AERO hrálo důrazně, a tak dokázalo vybojovat ve Zlíně výhru ve třech setech.

Děkujeme skupince fanoušků za podporu po ceý zápas. Vážíme si toho, že za hráči cestovali takovou dálku.

V příštím klem se AERO utká v sobotu 17.10 od 18:00 v domácím utkání proti Ústí nad Labem.