V Praze AERO nevybojovalo ani set a odjelo poraženo

26.10.2019 klub 1

Ve 4.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO k pražským Lvům.

Úvod zápasu patřil spíše domácím hráčům, kteří hráli úspěšně v útoku, naopak AERO nedokázalo ze začátku své útoky skládat. I přes polovinu setu platilo, že domácí vedli až o 5 bodů. Hráči AERA se sice snažili, ale o vítězi setu bylo rozhodnuto.

Do druhého setu mělo AERO úplně jiný vstup, než do setu předešlého. Od začátku hrálo agresivněji a domácí tím zřejmě zaskočili. AERO vedlo o 3 body a začalo se ztrátovat na obou stranách. Domácím se nedařilo na servisu, kde hodně chybovali. AERO trpělivě útočilo. Zlom bohužel přišel před koncovkou, kde domácí dokázali uhrát bodové míče, tím se stav míčů vyrovnal. AERO mělo několik možností odskočit, ale nevynucenými chybami drželo domácí ve hře. Jako první se k setballu dostali domácí, kteří přímým bodem z podání nakonec i set ukončili ke své spokojenosti. Vedli tak již 2:0.

Do třetího setu domácí vstoupili lépe a rychle vedli 4:0. AERO ale po vystřídání dokázalo nápor domácích zachytit a znovu to byl boj. Domácí vedli až do poloviny setu o 2-3 body a odehrávala se vyrovnaná partie. Bohužel se před koncovkou AERO zaseklo v jednom postavení, a to rozhodlo. Domácí vyhráli zaslouženě 3:0, pro AERO škoda prohrané koncovky druhého setu. Děkujeme velkému počtu fanoušků AERA za podporu po celé utkání.

Na hráče AERA teď čeká 2. kolo Českého poháru, když se ve středu 30. října představí v pražské Hostivaři od 20:00 proti MFF. 2. kolo se hraje jen na jeden zápas.

Další hned 3 extraligová utkání sehraje AERO v domácím prostředí. 

- 2.11. AERO vs. Black Volley Beskydy

- 9.11. AERO vs. Kladno volejbal cz

- 16.11 AERO vs. Dukla Liberec

Všechny domácí zápasy začínají v 18:00.