AERO v bouřlivé atmosféře porazilo Kladno 3:2

09.11.2019 klub 4

6. kolo UNIQA volejbalové extraligy přineslo pro AERO první středočeské derby. Na palubovku Sportovní haly v Odoleně Vodě přivítalo nedaleké Kladno volejbal cz. O vítězi utkání musel rozhodnout až 5. set, který domácí dokázali zvládnout lépe a vyhráli tak celkově 3:2.

V úvodu zápasu bylo AERO lepším týmem. Tlačilo svého soupeře ve všech činnostech a dokázalo si vybojovat až osmibodový náskok. Po protočení sestavy na straně Kladna se hostům začalo dařit více v útoku i obraně na síti a začali stahovat náskok. Na AERO to však nestačilo, a to se tak dostalo do vedení 1:0 na sety.

Vstup do druhého setu už byl více vyrovnaný a oba týmy se začaly přetahovat o každý bod. V polovině setu se hostům podařilo dohrát několik bodových míčů za sebou a odskočili na rozdíl tří bodů. Před vstupem do koncovky hosté stále drželi náskok tří bodů, který v koncovce ještě zvýraznili a srovnali tak stav setů na 1:1.

Do třetího setu měli domácí horší vstup než hosté, kteří hráli dobře v útoku. Od začátku až do konce moc nechybovali, AERO na jejich hru nenašlo zbraň, a tak třetí set byl v režii Kladenských. Ti tak otočili stav setů na svou stranu a vedli už 2:1.

I vstup do čtvrtého setu byl ze strany hostů lepší. Ti si velmi rychle vybojovali čtyřbodový náskok. AERO se však zdravě nabudilo a začalo stahovat hostující náskok. Do koncovky už AERO šlo s dvoubodovým vedením. Po oddechovém čase hostů bylo srovnáno, ale po dvou bodových blocích AERA se set dohrál ke spokojenosti domácích fanoušků - 2:2.

Do zkrácené hry vstoupili domácí skvěle a rychle vedli 4:0. Hosté pak tříbodovou šňůrou stáhli na rozdíl jednoho bodu, ale AERO dál tlačilo. Hosté jim pomáhali chybami na útoku. Tie-break tak plynul ke spokojenosti domácích, kteří ho vyhráli 15:9.

Zápas před zaplněnými tribunami provázela skvělá atmosféra v hledišti. Děkujeme všem za skvělou atmosféru!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Především musím vyzdvihnout diváky, atmosféra byla úžasná a znovu nám hrozně pomohli. Dále patří díky klukům ze střídačky, ať už těm, co zasáhli do hry a pomohli přímo na hřišti, tak i těm, kteří nehráli, ale utkání prožívali, jako kdyby ano, to bylo strašně důležité. Teď už se ale musíme soustředit na další utkání s Libercem a udělat vše pro třetí výhru v řadě.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Těší nás, že jsme se opět prosadili v pěti setech proti dobře hrajícímu Kladnu. Věřím, že už jsme si svoji dávku smůly vybrali a věřím, že budeme pokračovat ve 14-15 lidech do konce sezóny. Opět nás k vítězství dotlačili diváci.“

AERO teď čeká další domácí zápas. V sobotu 16. listopadu přivítáme od 18:00 tým VK Dukla Liberec. Věříme, že poslední dvě domácí výhry v tie-breaku přilákají diváky do haly a znovu se zaplní. S Duklou na Vodolku pravidelně jezdí jejich fanklub, takže bude znovu jistě panovat skvělá atmosféra.