AERO prohrálo v Ostravě 3:0

14.12.2019 klub 1

V 11.kole UNIQA volejbalové extraligy zajíždělo AERO vlakem do Ostravy. Domácí hráči byli lepším týmem než AERO, a proto po zásluze vyhráli 3:0. Škoda promarněné koncovky druhého setu, kdy mělo AERO 3 setbally.

Úvod zápasu byl z obou stran ve znamení delším bodových šňůr, ale i tak se vedení několikrát přelilo z jedné na druhou stranu. V polovině setu se ale AERO zaseklo v jednom postavení na dlouhou dobu a nebylo schopno otočit. Domácí si tím vybojovali vedení o až 7 bodů. Potom se začalo prakticky až do konce setu ztrátovat. Ostrava vedla 1:0.

Vstup do druhého setu mělo AERO lepší. Vedlo dvou až tříbodovým rozdílem. V polovině setu domácí dotáhli náskok AERA, ale to se i tak dostalo ke dvěma setballům. První svým útokem domácí odvrátili, při druhém směřoval útok AERO do zámezí. AERO si vybojovalo ještě jednu šanci, ale ani tu nedokázalo proměnit. Domácí pak přitvrdili na servisu a po přímém bodu znovu zatlačili AERO do nestandartní situace. Domácí pak razantním útokem ukončili set - 2:0.

Nástup do třetího setu měla Ostrava mnohem razantnější. I přes velmi rychlý oddechový čas se nápor domácích nezastavil, a proto trenér Šiller musel přistoupit hned ke dvěma střídáním. Tím se AERO oživilo a velmi rychle bylo srovnáno. Ztrátovalo se s vyrovnaným stavem až do stavu 20:20. Poté se body přičítaly pouze na stranu domácích, kteří tak celý zápas vyhráli 3:0.

Vyjádření pro ČVS:

Martin Hladík: „Mrzí mě, že jsme tady jeli čtyři hodiny a pak za hodinu a něco byl konec. Dělali jsme hodně chyb v celém zápase. Pro vítězství jsme udělali málo.“

Jiří Šiller: „Gratuluji Ostravě k vítězství. Podala bojovný výkon, což se nedá říct o nás. Zaslouženě vyhrála za tři body.“

AERO teď čekají v týdnu hned dva extraligové zápasy a oba venkovní. Nejprve se ve čtvrtek představí v Ústí nad Labem v předehrávce 14. kola od 18:00, a v neděli 22. prosince pak od 17:00 u účastníka Ligy mistrů a úřadujícího mistra v Českých Budějovicích.

Zdroj fotografie: ČVS

Autor fotografie: Jaroslav Obsadný