Hráči AERA po velkém obratu zvítězli v Liberci 3:1

08.02.2020 klub 1

Hráči AERA v 18. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajížděli do Liberce. Za hráči cestoval autobus fanoušků a mnoho dalších jich za týmem cestovalo vlastními auty. A vyplatilo se, cca 65 fanoušků vidělo skvělý obrat a AERO si připsalo 3 velmi cenné a důležité body do tabulky.

Úvod zápasu nebyl ze strany AERO povedený. Domácí hráči razatně na servisu vstoupili do utkání a AERU se nedařilo v útoku. Poté se sice začalo na obou stranách ztrátovat, ale Dukla byla lepším týmem. V polovině setu vedla pohodlně až se sedmibodovým náskokem. V konci setu AERO ještě trochu kosmeticky snížilo náskok, ale o vítezi v setu už bylo jasno. Domácí vedli 1:0.

I vstup do druhého setu měli domácí mnohem lepší. AERU se nedařilo otočit a náskok byl hned od začátku vysoký. Trenér Šiller zamíchal sestavou a později se ukázalo, že to byla dobrá volba. V polovině setu se AERO dostalo na dostřel a před koncovkou šňůrou bodů dokonce o dva body před Liberec. O vítězi musela rozhodnout napínavá koncovka, v ní AERO bylo silné, a na druhý pokus setball proměnilo útokem středem. Bylo srovnáno na 1:1.

Vstup do třetího setu mělo AERO lepší a prakticky od začátku byl stav velmi vyrovnaný. I v polovině setu mělo AERO mírné vedení, ale stav byl stále vyrovnaný. O vítězi druhého setu musela rozhodnout až znovu velmi napínavá koncovka setu. AERO si znovu vybojovalo dvě možnosti, kdy první Liberec útokem odvrátil. AERO bylo na tahu a znovu útokem středem získalo třetí set, čímž vedlo 2:1.

Čtvrtý set byl velmi podobný, jako set předešlý. AERO bylo od začátku v mírném vedení. V polovině setu si hráči AERA vybojovali až čtyřbodový náskok. Liberec se ale nevzdával a díky kvalitnímu servisu dokázal stahovat náskok. Koncovka byla znovu velmi napínavá. Jako první si vybojoval setball domácí Liberec, ale AERO odvrátilo. Vybojovalo si i matchaball. První neproměnilo, ale druhý už ano, a to Toms Vanags. AERO zvítězilo v Liberci před skvělou kulisou 3:1 a odvezlo si velmi cenné 3 body do tabulky.

Děkujeme všem fanouškům AERA za skvělou podporu. Byli jste naším sedmým hráčem na hřišti.

AERO se po třech zápasech venku představí znovu doma v domácí hale. V sobotu 15. února od 18:00 přivítáme vedoucí tým extraligové tabulky z Karlových Varů. Poté bude od extraligy víkend volno, když je na programu Final 4 Českého poháru.