Český pohár starších žáků - Jirkov 15.-16.2.2020

18.02.2020 starší žáci 1

Přinášíme vám report z Českého poháru starších žáků, který naši starší žáci sehráli v Jirkově o uplynulém víkendu. Naši žáci jsou ve třetí osmičce mezi 24 nejlepšími žákovskými týmy v ČR!

"Po zoufalém výkonu v předchozím kole poháru v Hradci Králové jsme se s týmem starších žáků soustředili na veškeré slabiny, kterých jsme se chtěli vyvarovat o tomto víkendu v Jirkově. Jeli jsme do Jirkova pouze s „osmi statečnými", jelikož se dva další hráči zranili při školních sportovních aktivitách. Na první zápas jsme potřetí po sobě vylosovali tým Ústí n. Labem. S tímto týmem si pokaždé máme co vracet, jelikož poprvé vyhrálo Ústí, podruhé Aero, potřetí Ústí, a tento víkend jsme nepříznivou vzájemnou bilanci vyrovnali výhrou 2:0. To byl skvělý start do celého dne.

Druhý zápas se nám až tak nepovedl. S Novým Jičínem prohráváme 0:2 díky našim chybám a nepozornosti.

V navazujícím zápase proti domácímu Jirkovu jsme ve třetím setu vybojovali výhru 2:1. Toto byl první zápas, kde jsme ztratili důležité body do tabulky.

Čtvrtý zápas jsme bohužel prohráli 1:2 s Dansportem. Zápasy proti Dansportu jsou vždy náročné, jelikož se lehce přizpůsobíme jejich hře, která není o ničem jiném, než o pinkání jako při tenise. Bohužel, nedokážeme udržet koncentraci a vzdorovat celý zápas. Stejně jako s Jirkovem byl toto další zlomový zápas, kde jsme se vlastní nepozorností a kolísavým výkonem připravili o drahocenné body.

Brzké ranní vstávání přineslo výhodu v podobě volného odpoledne. Mohli jsme ho tak využít na relaxaci a regeneraci v Aqua světě Chomutov.

V neděli jsme se posilnili výbornou snídaní na první zápas proti Svitavám, které jsme porazili 2:0.

Poprvé jsme si zahráli proti týmu Opavy, a to hned vítězně 2:0. Tyto výhry nás katapultovaly do boje o 2. místo. Bojovaly tak tři týmy o postup do druhé osmičky. Po celovíkendovém dění na hřištích měl náš poslední zápas proti Orionu rozhodnout, jestli postupující budeme my nebo Orion.

Po první vydařeném setu to vypadalo, že postup máme v kapse. Vyhráli jsme nekompromisně 25:11. Ale jak už trenéři mládeže dobře vědí, stabilní výkon u kluků není vždy pravidlem. Podobný výsledek se odehrál i v druhém setu, bohužel vítězně pro Orion.

Ve třetím rozhodujícím setu hrál vyrovnaněji Orion, proto vyhrál 16:14 a zajistil si tak postup do druhé osmičky příštího kola poháru.

V tomto pohledu nás trenéry mrzí to, že jsme si mohli zahrát i proti jiným týmům než proti těm, se kterými hrajeme třetí měsíc.

Během celého turnaje jsme byli s úrovní volejbalu našeho týmu AERA moc spokojení. U kluků se projevila bojovnost, týmová hra a radost z volejbalu. Bohužel pro nás, stále se ještě potýkáme s nevyrovnaným výkonem, zejména proti papírově slabším soupeřům. To nás stojí body a v situaci, kdy v tabulce rozhoduje o postupu jeden či dva body, se stává ztráta byť jednoho bodu v takovém zápase, zcela fatální."