AERO porazilo ČZU 3:0

21.11.2015 29


- : -


V 7.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítali hráči AERA zemědělce z ČZU. AERO vyhrálo všechny sety poměrem 25:23 a připsalo si velmi důležité 3 body do tabulky.

Začátek utkání patřil hostům. Ti i díky plachtícímu servisu svého nahrávače Sobka odtlačili AERO na přihrávce od sítě a úspěšně bránili své pole. První bod si připsalo AERO až za stavu 1:4. ČZU i nadále vedlo tříbodovým rozdílem, domácí dokázali dvakrát vyrovnat, ale poté vždy Pražané znovu odskočili na rozdíl dvou, tří bodů. Ten měli i při druhém technickém oddechovém čase a blížila se koncovka. Do té už však díky sérii na podání domácího Bartůňka vstoupili jako první domácí. AERO si vybojovalo dva setbally. První hosté odvrátili a druhý už svou chybou při servisu domácím darovali sami. AERO se ujalo vedení 1:0.

Do druhého setu vstoupilo lépe AERO a od začátku začalo svůj náskok navyšovat. Při prvním oddechovém čase vedli domácí o tři body, při druhém dokonce o 9. Poté však na servis přišel znovu Sobek a domácí nemohli svůj útok složit. Rázem byl náskok jen tříbodový a Pražané navíc hráli v laufu. Ten se přibrzdil v koncovce. AERO bylo znovu ve vedení, ale hosté srovnali na 23:23. Poté Kramar z těžké pozice složil svůj útok. ČZU v následné rozehře mělo problém s příjmem podání a hostující Kuboš smečoval do připraveného trojbloku domácích, který byl úspěšný. AERO vyhrálo znovu nejtěsnějším rozdílem a vedlo již 2:0.

I do třetího setu vlétlo AERO lépe a rychle vedlo o 5 bodů. Hosté však nesložili zbraně a i nadále trápili domácí svým podáním. Při druhém oddechovém čase se dostali hosté poprvé v setu do vedení a to navýšili při podání Pavelky až na 3 body při stavu 17:20. Domácí uhráli svůj útok a na podání šel Bartůněk. Úspěšnou sérií při servisech, ve které zaznamenal i přímý bod, si dokázali domácí vzít znovu vedení na svou stranu. Koncovka byla opět velmi napínavá a dramatická. AERO ale mělo znovu výhodu dvoubodového náskoku a vybojovalo si dva matchbally. První hosté odvrátili úspěšným útokem, při druhém byli bez šance při útoku domácího kapitána Kramara a domácí hala vypukla radostí z výhry 3:0.

Zaplněná Sportovní hala s více než pěti stovkami radostných diváků si užívala vítězství. Diváci odměnili domácí hráče dlouho trvajícím skandovaným potleskem, byli opět skvělý a patří jim velké poděkování.

AERO v příštím kole zajíždí do Zlína. Utkání se odehraje v pondělí 30.listopadu od 16:55h. a v přímém přenosu ho bude vysílat Česká televize na svém sportovním kanálu ČT Sport.

Další dvě domácí utkání se odehrají na začátku prosince, přesněji 5.a 12.prosince.  AERO bude hostit lídra tabulky České Budějovice a Ostravu. Oba zápasy budou začínat od 18:00h.

COPYRIGHT 2014 - 2019 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz