AERO prohrálo s Kladnem 1:3

09.12.2017 38


- : -


11.kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů přineslo středočeské derby mezi kluby AERO Odolena Voda a Kladno volejbal cz. První dva sety byly vyrovnané a i stav byl 1:1, ale v dalších setech už hosté byli lepší a zaslouženě si odvezli všechny 3 body.

Do utkání mohl po dlouhé době zasáhnout Martin Hladík, který na smečařském postu nahradil zraněného Michaela Hadravu. V polovině 1.setu se ale Martin nešťastně zranil, když pod sítí šlápl na nohu hostujícího univerzála Gromadowskiho a způsobil si výron. Odhadovaná doba jeho léčení se po vyšetření odhaduje na 6 týdnů.

Místo Martina do hry naskočil Martin Václavík. V setu bylo domácí AERO hladovějším týmem a při podání Licka si vybojovalo rozhodující náskok, díky němu si dokráčelo pro vedení 1:0.

Do druhého setu vstoupili lépe hosté, domácí rychle kontrovali a brzy bylo srovnáno. V polovině setu hosté zaznamenávali bodové série a domácím odskočili. Přes snahu domácích hráčů se Kladno nenechalo vykolejit a srovnalo stav setů na 1:1.

Ve třetím setu se hosté dostali hned od začátku do mírného vedení, které po celý průběh setu dokázali navyšovat. Domácím se nedařilo na útoku a set nemohl skončit jinak než výhrou Kladna.

I do čtvrtého setu měli hosté mnohem lepší vstup a set začal velmi brzy připomínat set předešlý. Kladno díky bodovým šňůrám odskakovalo a nebylo pochyb o vítězi.

Kladno vyhrálo celkově 3:1 a připsalo si další body do extraligové tabulky. V hale byla opět výborná sportovní kulisa, kterou vytvořily oba tábory fanoušků.

Domácí hráče do konce roku 2017 čekají ještě 3 zápasy, 2 extraligové a odveta 3.kola Českého poháru.

AERO se v sobotu 16.prosince utká od 18:00 s týmem Karlovarska. Ve čtvrtek 21.prosince pak zajíždí k odvetě Českého poháru do Ústí nad Labem a posledním zápas odehraje AERO 28.prosince v Příbrami.

Fotogalerie: Dominika Holčíková

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz