AERO nestačilo na domácí Příbram a prohrálo 3:0

28.12.2017 1


- : -


13. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů přineslo další středočeské derby mezi kluby VK Euro Sitex Příbram a AERO Odolena Voda. Ve skvělé atmosféře a zaplněné hale v Příbrami produkovali domácí mnohem lepší volejbal a zaslouženě si užívali ovací domácích fanoušků.

Do úvodu zápasu mnohem lépe vstoupili domácí Kocouři, kterým to velice usnadnilo AERO svou nepřesnou přípravou útoku a následnými chybami. Domácí se dostali do pohody a chybovali prakticky jen při servisu. AERO sice tlačilo domácí více svým servisem, ale obrana nebyla tak kvalitní, aby mohla domácí útoky zastavovat. Set se dohrával ke spokojenosti domácích a ti vedli velmi rychle 1:0.

I do druhého setu vstoupili lépe domácí, tentokrát díky velmi kvalitnímu servisu, kterým dokázali AERU ztížit přípravu útoku a následně velmi dobře bránit. Příbram si vybojovala hned sedmibodové vedení při prvním technickém oddechovém čase. Po něm AERO začalo, možná i polevením domácích v koncentraci, krůček po krůčku stahovat rozdíl ve skóre. Při druhém technickém oddechovém čase byl rozdíl 5 bodů a AERO dál tlačilo na svého soupeře. Rozdíl se v jednu chvíli smrskl na rozdíl 3 bodů. Při vstupu do koncovky se domácím podařilo znovu odskočit díky bodovým míčům a náskok byl pro ně před koncem setu znovu komfortní. Nahrávač Holčík ještě zaznamenal šňůru na servisu, ale to již bylo pozdě. Domácí vedli 2:0 na sety.

Do třetího setu vstoupily oba týmy vyrovnaně a ztrátovalo se. V prostřední části se domácím podařilo odskakovat, když AERO převyšovali hlavně v útočné fázi a jejich náskok se navyšoval. Konec zápasu si domácí nenechali zkazit a vyhráli naprosto zaslouženě 3:0. Do utkání krátce zasáhl i Adam Shaker, 16-tiletý odchovanec klubu.

Pro AERO to byl poslední zápas letošního roku, ale hned za týden v sobotu 6.ledna přivítá v domácí Sportovní hale družstvo Volejbalu Brno. Utkání začíná, jako již tradičně, v 18:00h.

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz