AERO prohrálo v Ostravě bez zisku setu

13.01.2018 2


VK Ostrava, s.r.o.

3 : 0

(19,24,16)

AERO Odolena Voda

V 15.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO do daleké Ostravy, kde bojovalo, ale na domácí hráče to nestačilo.

Úvod zápasu patřil domácím hráčům, kteří začali tvrdit muziku na servisu. Dostali se do mírného vedení, ale AERO se rychle svého soupeře chytlo. Zlom v setu přišel v prostřední části, kdy domácí tlačilo AERO servisem a dostali se do  pětibodového vedení. Dále se ztrátovalo, ale AERO mělo možnosti stáhnout bodovými výměnami, ale nedařilo se jim své možnosti proměňovat. Ostrava vyhrála první set a ujala se vedení.

Od startu druhého setu bylo AERO ve vedení, ale Ostrava si před prvním technickým oddechovým časem vzala vedení zpět znovu díky skvělému podání domácího smečaře Davida Janků. Ten zaznamenal tři přímé body z podání za sebou. AERO se drželo svého soupeře na dostřel. Srovnáno bylo při esu Carabaliho na 23:23. Po oddechovém čase domácích svůj servis zkazil, domácí se vždy propracovávali k setballům, druhý využil znovu Janků, kdy svůj servis položil přesně na lajnu a získal tím druhý set na domácí stranu.

Do třetího setu vstoupili lépe domácí, kteří se rychle ujali vedení, AERU se nedařilo na příjmu podání. Ostrava hrála s náskokem a v klidu, AERO se snažilo se stavem něco udělat, ale na dobře hrající domácí to nestačilo. Set se dohrával ke spokojenosti domácích a výhře 3:0.

Zápas rozhodl servis domácích, kterým dokázali nejen zaznamenávat přímé body, ale také odtlačit přípravu útoku AERA dál od sítě. 

AERO povzbuzovalo 10 skvělých fanoušků, kteří za hráči cestovali. V následujících dnech Vám přineseme dojmy toho nejmladšího, a to Jakuba Krause, osmiletého člena přípravkových skupin Tygrů a Gepardů klubu AERO Odolena Voda. Děkujeme jim za podporu.

VK Ostrava, s.r.o. - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Holčík, Licek, Russell, Mikula, Hadrava, Carabali, libero Turis
Střídali Kotrch, Václavík
Dále připraveni Shaker
Nejvíce bodující Mikula 15 bodů
VK Ostrava, s.r.o. TÝMY AERO Odolena Voda
60 % útok 49 %
6 blok 2
61 % příjem 31 %
10 esa 3
VK Ostrava, s.r.o. HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
83 % Kotas Hadrava 56 %
71 % Vašina Mikula 54 %
67 % Janků Russell 50 %
Blok
3 David Hadrava 1
1 Kotas Holčík 1
1 Šmídl
Servis
7 Janků Carabali 3
2 Šmídl
1 Kotas
Příjem
87 % Sobczak Hadrava 44 %
56 % Vašina Turis 27 %
40 % Janků Licek 26 %

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz