AERO porazilo Benátky 3:0 a připisuje si první výhru

20.01.2018 43


AERO Odolena Voda

3 : 0

(20,19,26)

VK Benátky nad Jizerou

V až 16.kole zaznamenalo AERO první výhru, a to hned tříbodovou bez ztráty setu. Přivítalo Benátky nad Jizerou, které byly jen o místo před AEREM s 8 body v tabulce. Domácí to zvládli a získali 3 body, kterými snížili náskok hostů na 4 body.

Úvod utkání probíhal ve vyrovnaných výměnách, domácí AERO ale bylo v mírném vedení. Rozhodující náskok si AERO vybojovalo v prostřední části, i díky přispění hostujících hráčů, kteří poslali své útoky do zámezí a zaznamenali nevynucené chyby. V polovině setu se náskok domácích vyšplhal až na 6 bodů. AERO dál hrálo zodpovědně a nenechalo hosty stáhnout náskok. Domácí se ujali vedení 1:0.

Do druhého setu měli domácí hráči lepší vstup a i díky červené kartě hostujícího trenéra Třešňáka si rychle vybojovali tříbodové vedení. Hostující Rybníček musel krotit emoce a jeho týmu se to vyplatilo. Pomalu začalo stahovat náskok a dokonce se hosté dostali do dvoubodového vedení. V polovině setu si ale AERO vzalo vedení zpět a bylo i dále lepším týmem. Rozhodující byla série Jakuba Holčíka na servisu, při které se náskok domácích vyšplhal na 4 body. Set se dohrál ke spokojenosti AERA, které vedlo již 2:0.

Třetí set začal velmi vyrovnaně a již od začátku sliboval boj až do konce. AERO bylo v mírném vedení, ale Benátky skvěle vzdorovaly. V polovině setu se znovu domácí dostali do tříbodového vedení, s kterým vstupovali do koncovky. Hosté své zbraně nesložili a při stavu 23:23 bylo vyrovnáno, a to hlavně díky uhraným bodovým výměnám hostů. AERO si vybojovalo vždy matchbally, ale využilo až čtvrtý. Po servisu Carabliho měli hosté problém s nižší přihrávkou a hostující univerzál Nesvačil útočil do rukou kapitána Mikuly, od kterých se míč odrazil do pole hostů. AERO vyhrálo celkově 3:0 a zaznamenalo své teprve první vítězství v soutěži.

Zápas provázela skvělá atmosféra zaplněné haly. Oba fanouškovské tábory podporovaly své hráče a nakonec byli šťastnější ti domácí. Děkujeme jim za podporu!

AERO dále předehrává 17.kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů ve Zlíně již ve čtvrtek 25.ledna od 17:00.

Foto: Dominika Holčíková

AERO Odolena Voda - VK Benátky nad Jizerou 3:0
AERO sestava Holčík, Licek, Carabali, Mikula, Hadrava, Russell, libero Turis
Střídali Kotrch, Václavík
Dále připraveni Hladík, Shaker
Nejvíce bodující Carabali 13 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Benátky nad Jizerou
46 % útok 44 %
11 blok 5
47 % příjem 53 %
4 esa 1
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Benátky nad Jizerou
Útok
67 % Carabali Hudák 67 %
62 % Licek Dittrich 62 %
50 % Russell Nesvačil M. 47 %
Blok
4 Carabali Hudák 2
3 Russell Dittrich 1
2 Licek Nesvačil M. 1
Servis
3 Carabali Ticháček 1
1 Licek
Příjem
65 % Turis Ticháček 69 %
38 % Hadrava Nesvačil F. 60 %
38 % Licek Sadílek 53 %

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz