AERO se dostalo do dvou koncovek, ale na Budějovice nestačilo

03.02.2018 39


AERO Odolena Voda

0 : 3

(-17,-21,-23)

VK České Budějovice

V 18.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO vedoucí tým tabulky VK Jihostroj Č.Budějovice. Hosté měli ve všech setech lepší vstupy a rychle vedli. AERO bojovalo po dva sety vyrovnaně, ale hosté trpělivou hrou bez chyb dokázalo sety vyhrát, celý zápas pak 3:0 a zaslouženě si odvezlo 3b.

Úvod zápasu domácímu AERU vůbec nevyšel. Nedokázalo uhrávat své útoky a velmi rychle prohrávalo při prvním oddechovém čase o šest bodů. Po vystřídání byly České Budějovice stále lepším týmem, i když se AERO již více drželo a výměny byly více vyrovnané. Českobudějovičtí s vysokým náskokem v zádech nemuseli hrát naplno a set se dohrál k jejich spokojenosti, čímž se ujali vedení 1:0.

Do druhého setu byl již vstup více vyrovnaný, ale přeci jenom znovu vedli hosté o 3 body. V polovině setu se stav stále držel na úrovni tříbodového vedení hostů. Po druhém technickém oddechovém čase se AERO nadechlo k velkému obratu. Postupně vyhrálo svou část 8:2 a samo vedlo o 3 body při stavu 21:18 a vstupu do koncovky. AERO dobře bránilo útoky hostů a samo se z následných protiútoků nemýlilo. Bohužel se pak na podání dostal hostující univerzál Křesťan, který zaměstnával domácí na příjmu, zaznamenal dva přímé body na za sebou na stav 24:21 pro svůj tým. I další rozehru vyhráli hosté a vedli již 2:0.

Třetí set začalo AERO znovu špatně. Velmi rychle svítil stav na tabuli 0:6. I přesto se domácí nevzdali a po celý průběh setu se dotahovali ke svému soupeři. Dostalo se na dostřel při vstupu do koncovky a přes mohutnou podporu fanoušků tlačilo na svého soupeře. Českobudějovičtí ale svou trpělivostí a zkušeností čekali na chybu AERA, která přišla. Tím se dostali ke třem matchballům. Využilo až třetí, když Křesťan útočil úspěšně. Hosté tak vyhráli 3:0 a odvezli si všechny 3 body do tabulky. AERO se dostalo s vedoucím celkem do dvou koncovek, ale ani v jedné nemělo šanci k ukončení setu.

Další zápas sehraje AERO znovu v domácí sportovní hale. V sobotu 10. února přivítá v důležitém zápase pražské ČZU. Zápas začíná v 18.00h.

AERO Odolena Voda - VK České Budějovice 0:3
AERO sestava Kozlovskyi, Licek, Carabali, Mikula, Vitiuk, Russell, libero Turis
Střídali Hladík, Holčík
Dále připraveni Shaker, Hadrava, Václavík
Nejvíce bodující Mikula 13 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK České Budějovice
51 % útok 54 %
7 blok 11
41 % příjem 43 %
2 esa 6
AERO Odolena Voda HRÁČI VK České Budějovice
Útok
88 % Russell Halaba 69 %
60 % Carabali Kraffer 64 %
50 % Hladík Mach 60 %
Blok
4 Russell Ondrovič 5
2 Mikula Mach 2
1 Carbali Halaba 2
Servis
1 Hladík Kresťan 4
1 Licek Halaba 1
Kraffer 1
Příjem
54 % Mikula Halaba 50 %
40 % Hladík Kraffer 45 %
37 % Licek Michálek 33 %

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz