AERO získalo ze zápasu s ČZU jen 1 bod

10.02.2018 2


AERO Odolena Voda

2 : 3

(-20,2018,-17,-13)

Volley Team ČZU Praha

19. kolo základní části přinášelo pro AERO jednu z možností, jak se bodově přiblížit Benátkám. Po prvním hrozivém setu se hráči AERA zvedli a otočili stav setů, ale ve čtvrtém a pátém setu byli hosté lepší a vyhráli celkově 3:2. AERO ztrácí na Benátky 3 body.

Ještě před zápasem došlo k předání diplomu "Partnerská škola Českého volejbalového svazu" Základní škole Vítězslava Hálka v Odoleně Vodě paní ředitelce Ivaně Ulmanové z rukou pana Jiřího Zacha. Škola tento titul obhájila na další dvouleté období. Zvýrazňuje spolupráci mezi volejbalovým klubem, školou a v neposlední řadě i města. V roce 2017 vyhrála základní škola titul ve Sportovní lize ministryně školství a mládeže.

Úvod zápasu sice vyšel lépe domácím, kteří vedli rychle o tři body, ale velmi rychle o náskok přišli a při prvním technickém oddechovém čase už prohrávali o jeden bod. V polovině setu se bodovou šňůrou dostali hosté do náskoku až o sedm bodů, a to hlavně díky útoku domácích, kteří kupili jednu chybu za druhou. V konci setu sice domácí zaznamenali šňůru bodů, ale o vítězi setu už bylo dávno jasno. ČZU vedlo 1:0.

Do druhého setu se vstoupilo vyrovnaně, v mírném vedení byli domácí hráči. Ti vedli po většinu setu o dva body a set byl velmi vyrovnaný. V koncovce zablokoval Kozlovskyi a AERO se dostalo do tříbodového vedení, které si v koncovce pohlídalo. AERO srovnalo na 1:1.

Do třetího setu měli domácí skvělý vstup. Hosté chybovali a náskok narůstal. V prostřední části sice domácí lehce vypadli ze svého tlaku, ale pomohli si podáním a náskok se znovu dostal na 6 bodů. V konci setu se ztrátovalo na obou stranách a to znamenalo, že domácí vedli už 2:1.

Úvod čtvrtého setu byl sice chvilku vyrovnaný, ale již při prvním technickém oddechovém čase vedli hosté o tři body. Domácí hráči neúspěšně útočili a naopak hosté své možnosti využívali. Domácí trenér Vojík hosty musel zastavovat oddechovým časem při jejich vedení o 5 bodů. AERO stáhlo na rozdíl dvou bodů, ale hosté trpělivě ztrátovali a několikrát se dostali do dvoubodové šňůry, čímž náskok neustále narůstal. ČZU vyrovnalo na 2:2 a musel rozhodovat tie-break.

AERO v něm sice vedlo na jeho začátku, ale od stavu 5:4 pro hosty se domácí nedostali nad svého soupeře. Obě strany zaznamenávaly bodové šnůry dvou bodů. AERO velmi často na útoku chybovalo. Hosté se dostali ke třem matchabllům. První domácí svým útokem odvrátili, druhý úspěšným blokem. Při třetím se domácím podařilo si připravit po dobré obraně v poli možnost k útoku, ale domácí kapitán Mikula byl zablokovaný. Hosté vyhráli 15:13 a celý zápas 3:2.

Pro AERO je jednobodový zisk ze zápasu málo a na Benátky nad Jizerou, 11. tým extraligové tabulky, ztrácí 3 body. 

Velké poděkování patří skvěle zaplněné sportovní hale, která hnala hráče za úspěchem i v těžkých chvílích utkání.

Hráče AERA teď dále čekají dva zápasy o nadcházejícím víkendu. Nejprve v sobotu se představí od 17:00 v Ústí nad Labem. O den později, v neděli 18. února, pak v domácí sportovní hale proti Brnu. Dohrávka 14. kola začne také od 17:00.

AERO Odolena Voda - Volley Team ČZU Praha 2:3
AERO sestava Russell, Kozlovskyi, Licek, Carabali, Hladík, MIkula, libero Turis
Střídali Vituk, Holčík, Hadrava, Václavík
Nejvíce bodující Mikula 18 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Volley Team ČZU Praha
36 % útok 43 %
13 blok 16
54 % příjem 46 %
8 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI Volley Team ČZU Praha
Útok
57 % Russell Patočka 60 %
47 % Mikula Kuboš 53 %
43 % Vitiuk Kuliha 47 %
Blok
3 Russell Krajčovič 5
3 Carabali Patočka 4
3 Kozlovskyi Kuboš 2
Servis
2 Vitiuk Kuboš 3
2 Carabali Démar 2
1 Hladík Patočka 1
Příjem
67 % Turis Kuliha 54 %
53 % Vitiuk Kovařík 48 %
50 % Mikula Šulc 43 %

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz