Z vyrovnaného zápasu s Brnem odchází AERO s prázdnou

18.02.2018 32


AERO Odolena Voda

1 : 3

(-22,29,-23,-21)

Volejbal Brno

V dohrávce 14. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO družstvo Brna. To překvapivě prohrálo o den dříve v Praze s ČZU 1:3 a jistě chtělo rychle zapomenout a vyhrát. Ve vyrovnaném zápase nakonec byli hosté šťastnější a vyhráli 3:1.

V úvodu prvního setu vlétlo AERO na svého soupeře kvalitním servisem, kterým tlačilo hosty od sítě. Domácí vedli o tři body, ale v prostřední části se pomalu karta otočila a Brno si vzalo vedení na svou stranu. I dále se hrál vyrovnaný volejbal, Brno však vedlo o tři body. Konec setu byl ve znamení ztrátované na obou stranách a set tak vyhráli hosté.

Druhý set  začalo znovu mnohem lépe AERO, které vedlo rychle o 4 body při prvním technickém oddechovém čase. Přes prostřední část se dařilo domácím držet svůj náskok. Ještě při vstupu do koncovky mělo AERO tříbodové vedení. Brno se však dotáhlo a začala dlouhá dohrávka setu. AERO mělo víceméně vždy navrch, Brno mělo jeden nebo dva setbally. Domácí Hladík zablokoval a tím převážil výhodu znovu na stranu domácího AERA. Další blok Carabaliho znamenal ukončení setu a srovnání na 1:1.

Třetí set byl velmi vyrovnaný od začátku až do konce. AERO bylo polovinu setu v mírném vedení, od poloviny setu zase Brno. V koncovce Brno dobře bránilo bodové míče AERA a tím nedovolilo domácím vést. Zaznamenalo eso na rozhodující rozdíl dvou bodů a vytvořilo si tím dva setbally. První AERO úspěšně útokem odvrátilo, druhý již proměnil svým útokem Hrazdira a Brno vedlo již 2:1.

I čtvrtý set byl velmi vyrovnaný, od začátku bylo AERO v mírném vedení, ale často se skóre přelévalo z jedné na druhou stranu. Před koncovkou se Brnu podařilo díky blokům odskočit na tříbodový rozdíl a to bylo rozhodující. Set se pak doztrátoval a to znamenalo, že si Brno z velmi vyrovnaného zápasu odvezlo všechny 3 body.

Děkujeme všem divákům za podporu. AERO dále bude mít následující víkend volný, protože se hraje Final four Českého poháru.

V jednání je páteční přípravné utkání s Příbramí. 

Fotografie: Tomáš Homolka

AERO Odolena Voda - Volejbal Brno 1:3
AERO sestava Carabali, Kozlovskyi, Mikula, Russell, Hladík, Licek, libero Turis
Střídali Vitiuk, Holčík, Shaker, Hadrava
Dále připraveni Václavík
Nejvíce bodující Hladík 19 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Volejbal Brno
48 % útok 58 %
12 blok 12
40 % příjem 50 %
6 esa 5
AERO Odolena Voda HRÁČI Volejbal Brno
Útok
80 % Russell Hrazdira 68 %
50 % Licek Okosanovič 62 %
46 % Hladík Stanislav 58 %
Blok
6 Carabali Pražák 3
2 Russell Okosanovič 3
1 Hladík Boula 2
Servis
3 Licek Klapal 3
2 kozlovskyi Římal 1
1 Hadrava Stanislav 1
Příjem
57 % Turis Handlíř 56 %
36 % Licek Stanislav 53 %
24 % Mikula Hrazdira 50 %

COPYRIGHT 2014 - 2018 - Všechna práva vyhrazena

DESIGNED BY hmlk.cz