AERO Odolena Voda

0 : 3

(-20,-13,-23)

VK Dukla Liberec

Ve 21. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů podlehlo AERO silnému týmu Dukly Liberec. Dva sety byly sice vyrovnané, ale Dukla měla zápas víceméně pod svou kontrolou a zaslouženě si odvezla 3 body.

Úvod zápasu vyšel lépe Dukle, která uhrávala bodové míče, a domácí si naopak nedokázali své útoky dobře připravit. AERO se v polovině setu dotáhlo na svého soupeře a začalo se ztrátovat až do stavu 20:20. Poté se na servis dostal hostující univerzál Štokr a už z něj neslezl do konce setu. Nejprve domácí příjem putoval rovnou na stranu Dukly, poté zaznamenal eso a i dál tlačil přípravu útoku dál od sítě. Dukla vyhrála první set 25:20.

Domácí trenér Demar zvýšil o přestávce mezi sety hlas. Bohužel to nezabralo a vstup do setu mělo AERO hrozivý, když už při prvním technickém oddechovém čase prohrávalo o 5 bodů. Dukla dál skvěle servírovala a to jí pomáhalo v obraně v poli. Rozdíl ve skóre stále narůstal a Dukla si pohodlně došla pro zisk druhého setu.

Třetí set začal více vyrovnaně. Dukla vedla o dva body, ale AERO dobře ztrátovalo. V polovině setu byl rozdíl stále dvoubodový, bohužel před koncovkou AERO udělalo chybu na útoku a náskok se zvýšil. Domácí hráči nic nezabalili a snažili se dál. Dukla měla matchbally, a proměnila až ten poslední při stavu 24:23. AERO tlačilo, ale útok hostujícího Indry byl dostačující k zisku setu i celého zápasu v poměru 3:0.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu nejen při domácích zápasech, ale velmi často i ve venkovních utkáních AERA. Vážíme si Vaší podporu!

Pro domácí AERO to byl poslední domácí zápas v základní části. Čeká ho však ještě závěrečné utkání v sobotu 10. března v Kladně od 18:00.

Po zápase s Duklou je již jasné, že AERO bude hrát o extraligovou příslušnost v baráži s vítězem 1. ligy. Finále hrané na 3 vítězné zápasy obstarají týmy Dobřichovic a Beskyd. Baráž se odehraje v měsíci dubnu.

AERO Odolena Voda - VK Dukla Liberec 0:3