AERO na domácí Kocoury nestačilo a prohrálo 3:0

29.09.2018 2


Volejbalový klub Příbram, z.s.

3 : 0

(21,23,20)

AERO Odolena Voda

Volejbalisté AERA zajížděli bojovat v prvním kole nové UNIQA volejbalové extraligy mužů ke středočeskému derby do Příbrami. Z velmi vyrovnaného utkání nakonec získali všechny tři body domácí hráči po výhře 3:0.

Úvod utkání byl z obou stran vyrovnaný, hráči AERA se ale přeci jen drželi v mírném vedení. V polovině setu se domácí dostali sami do vedení a dál trpělivou hrou kráčeli za vítězstvím v prvním setu, kterého nakonec dosáhli.

I druhý set začal vyrovnaně. V jeho počátku se oba týmy několikrát vystřídaly ve vedení. Domácí lehce odskočili v prostřední části, ale AERO bojovností dokázalo náskok smazat a stále se drželo. V koncovce se domácím dařilo bránit útoky AERA a vybojovali si hned 4 setbally. Tři z nich domácí nedokázali proměnit, až ten poslední dokázal domácí univerzál Lech proměnit a Příbram vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem 25:23 i druhý set.

Do třetího setu udělal trenér Šiller dvě změny. Smečaře Tomse Vanagse nahradil Stanislav Vachoušek a blokaře Alexe Russella Kevin Gear. Změny přinesly zlepšený výkon hned od úvodu. Bohužel i přes čtyřbodové vedení AERA v polovině setu se domácí dostali zpět do hry nevynucenými chybami hráčů AERA. Při vstupu do vyrovnané koncovky se na domácí straně dostal na servis Martin Böhm a rozhodl celý set pro svůj tým. Svým servisem zaměstnával přijímající hráče AERA natolik, že domácí volně útočili nad sítí do našeho pole. Domácí dohrávali v euforii zaplněné haly a celkově vyhráli vyrovnaní utkání 3:0.

Děkujeme skupinkám našich fanoušků a našim kotelníkům, kteří jistě nechali své hlasivky v příbramské hale, když po celý zápas podporovali hráče AERA.

Další zápas sehraje AERO v sobotu 6.10.2018 od 18:00, když v domácí Sportovní hale přivítá v dalším středočeském derby tým Kladno volejbal cz. Kladenští v prvním kole doma podlehli Českým Budějovicím 1:3 a tak jistě budou chtít bodovat stejně tak, jako to bude chtít AERO.

Volejbalový klub Příbram, z.s. - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Viiber, Mikula, Russell, Hladík, Vanags, Walsh, libero Hadrava
Střídali Gear, Vachoušek
Dále připraveni Shaker, Kotrch, Holčík
Nejvíce bodující Hladík a Vanags 10 bodů
Volejbalový klub Příbram, z.s. TÝMY AERO Odolena Voda
49 % útok 47 %
5 blok 7
50 % příjem 53 %
5 esa 4
Volejbalový klub Příbram, z.s. HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
75 % Trojanowitcz Vachoušek 100 %
61 % lech Gear 67 %
50 % Beau Walsh 67 %
Blok
2 Wawrzynczyk Walsh 2
1 Beau Russell 2
1 Lech Hladík 1
Servis
4 Böhm Mikula 2
1 Lech Viiber 1
Vanags 1
Příjem
55 % Wawrzynczyk Vanags 64 %
53 % Juračka Mikula 55 %
42 % Böhm Hadrava 45 %