AERO po skvělém výkonu porazilo Kladno 3:2

06.10.2018 30


AERO Odolena Voda

3 : 2

(-21,22,-20,14,11)

Kladno volejbal cz

Ve druhém kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo domácí AERO ve středočeském derby tým Kladno volejbal cz. Hosté byli ve vyrovnaném utkání blíže výhře, když vedli už 2:1 na sety, ale domácí hráči bojovností zápas otočili a vyhráli celkově 3:2.

Úvod zápasu byl vyrovnaný z obou stran, z počátku bylo ve vedení Kladno, ale AERO v polovině vedlo. Poté se Kladenští dokázali i díky chybám AERA dostat do čtyřbodového vedení, které si zkušeně pohlídali. AERO bojovalo, ale na zvrat to nemohlo stačit.

Druhý set začalo Kladno lépe, a i když byl stav vyrovnaný, zdálo se, že utkání má pod kontrolou. AERO se ale po oddechovém čase zvedlo a začalo hrát odvážněji a přesněji. Přes polovinu setu byl stav na ukazateli vyrovnaný, v koncovce se AERO dostalo do mírného vedení. Koncovka patřila domácím hráčům, kteří dokázali své útoky úspěšně proměňovat. AERO tak vyrovnalo na 1:1.

Třetí set začalo Kladno náporem, který musel brzdit trenér Šiller oddechovým časem při stavu 1:5. Hráči AERA po něm zabrali a rychle stáhli náskok Kladna. I dále se hrál vyrovnaný volejbal, nicméně hosté byli ve vedení o několik bodů. Ve druhé polovině setu se začalo kvalitně ztrátovat na obou stranách, bohužel to znamenalo, že pro vítězství v setu si došli hosté, kteří tak vedli už 2:1 na sety.

Čtvrtý se začalo AERO mnohem lépe a od začátku tlačilo na svého soupeře. Ten chyboval a body tak naskakovaly rychleji na domácí stranu. AERO mělo ve čtvrtém setu ve hře navrch a zaslouženě vyrovnalo stav setů na 2:2. O vítězi utkání tak musel rozhodnout zkrácený set.

Do něj lépe vstoupili znovu hosté, kteří rychle vedli o tři body. Trenér Šiller si znovu musel brát oddechový čas a zabralo to. AERO rychle odpovědělo a samo se dostalo do vedení. Při změně stran ještě vedli hosté o jeden bod, naposled pak 11:10. Poté už se body připisovaly jen na stranu domácích díky skvělé obraně na síti Martina Hladíka, který dvakrát za sebou zablokoval hostujícího smečaře Vemiče. AERO hnala celá hala za vítězstvím a to si také hráči AERA vybojovali. Vyhráli 3:2 a berou první dva body do tabulky.

Velké poděkování patří všem fanouškům obou táborů za vytvoření skvělé atmosféry.

Hráče AERA teď čeká výjezd ke 2. kolu Českého poháru, kde se představí ve středu 10. října od 19:00 v Bučovicích.

Další extraligovou zastávkou pak bude úterní televizní přenos 16. října od 17:45, když bude AERO bojovat v Českých Budějovicích.

I další zápas bude venkovní, to když AERO zajíždí k úřadujícímu mistru do Karlových Varů 20. října. Zápas začne v 18:00.

Domácí utkání sehraje AERO o týden později v sobotu 27. října od 18:00 proti Benátkám nad Jizerou.

AERO Odolena Voda - Kladno volejbal cz 3:2
AERO sestava Walsh, Viiber, Mikula, Russell, Hladík, Vanags, libero Hadrava
Střídali Holčík, Vachoušek, Gear
Dále připraveni Shaker, Kotrch
Nejvíce bodující Hladík 24 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Kladno volejbal cz
45 % útok 41 %
13 blok 16
55 % příjem 45 %
8 esa 8
AERO Odolena Voda HRÁČI Kladno volejbal cz
Útok
67 % Walsh Martinez 56 %
63 % Gear Hýský 41 %
46 % Hladík Cedzynski 33 %
Blok
7 Hladík Zajíček 3
2 Walsh Vemič 3
1 Gear Cedzynski 2
Servis
3 Holčík Habr 3
2 Walsh Vemič 3
1 Hladík Hýský 1
Příjem
67 % Vachoušek Moník 50 %
54 % Mikula Vemič 50 %
50 % Hadrava Hýský 38 %