AERO nestačilo na Karlovy Vary

20.10.2018 1


VK ČEZ Karlovarsko

3 : 1

(19,-22,15,17)

AERO Odolena Voda

Ve 4. kole UNIQA extraligy čekalo AERO již druhé venkovní utkání v řadě, tentokrát na západě Čech v Karlových Varech.

Již po úvodní výměně prvního setu šlo Karlovarsko do vedení, a i díky kvalitnímu servisu svůj náskok pozvolna zvyšovalo až na rozdíl pěti bodů za stavu 12:7. Po oddechovém čase trenéra Šillera ale AERO zabralo, zpřesnilo útok a dokázalo srovnat na 13:13. Bohužel hned v další výměně Rejlek získal bod pro domácí a následně při podání Beera si Karlovarsko dobrou obranou vybudovalo znovu čtyřbodový náskok. Po druhém oddechovém čase AERO snížilo ještě na 16:18 ale zdramatizování koncovky domácí nedovolili zejména čtyřbodovou sérií při podání Patočky.

Do druhé sady vstoupilo AERO o poznání lépe, nejprve po výborném příjmu složil svůj útok Alex Russell a hned poté domácí dvěma nevynucenými chybami umožnili AERU vedení 3:0. I přes dva bodové bloky AERA bylo za stavu 5:5 srovnáno. Až do stavu 11:11 bylo skóre vyrovnané a hra se nesla v duchu zkažených podání na obou stranách. Pak ale přišel úspěšný blok Martina Hladíka, ke kterému přidal Vachoušek eso. Karlovarsko dvěma body v řadě znovu srovnalo a skóre se přelévalo až do stavu 17:17. Před koncovkou si AERO vytvořilo dvoubodový náskok útokem Hladíka a úspěšným blokem Viibera. Po několika dalších bodových útocích a druhém esu Vachouška bylo na světelné tabuli skóre 20:24. Domácí ještě útokem Zmrhala a esem Rejlka upravili skóre, ale AERO již více nedovolilo a srovnalo na 1:1.

Třetí set byl na své začátku opět bodově vyrovnaný, AERO si převážně drželo náskok jednoho až dvou bodů. Za stavu 9:9 ale strhlo podobnou výhodu na svou stranu Karlovarsko a díky úspěšnému útoku a pár nepřesnostem AERA si bodovou šňůrou vytvořilo náskok 16:12. Zhoršený výkon AERA ve třetí setu bohužel nezachránilo ani dvojité střídání a Karlovarsko dlouhou sérií zvýšilo svůj náskok až na rozdíl devíti bodů. Třetí set tak bez problému získali domácí.

Čtvrtá sada měla velmi podobný průběh, začátek byl vyrovnaný s jednobodovým vedením AERA až do stavu 7:7. Poté si domácí sérií úspěšných útoků a bloků vybudovalo šesti bodový náskok, který drželo až do konce zápasu.

Všechny body tak bohužel zůstali u úřadujícího mistra ligy, ale už příští sobotu 27.10. bude od 18:00 AERO bojovat po dvou kolech opět v domácí hale, kde ve středočeském derby přivítá Benátky nad Jizerou. Se skvělou domácí atmosférou a podporou fanoušků věříme, že urveme všechny 3 body!

foto: www.facebook.com/vkkarlovarsko/

VK ČEZ Karlovarsko - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Viiber, Mikula, Russell, Hladík, Vanags, Walsh, libero Hadrava
Střídali Gear, Holčík, Vachoušek
Dále připraveni Shaker
Nejvíce bodující Hladík 18 bodů
VK ČEZ Karlovarsko TÝMY AERO Odolena Voda
49 % útok 44 %
12 blok 10
43 % příjem 45 %
8 esa 4
VK ČEZ Karlovarsko HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
62 % Zmrhal Hladík 54 %
50 % Rejlek Walsh 50 %
43 % Vašina Vanags 42 %
Blok
4 Patočka Russell 4
3 Hudeček Hladík 2
2 Odea Walsh 1
Servis
3 Rejlek Vachoušek 3
1 Patočka Hladík 1
1 Van Haarlem
Příjem
70 % Pfeffer Vachoušek 59 %
41 % Hudeček Hadrava 43 %
35 % Zmrhal Mikula 38 %