AERO Odolena Voda

3 : 0

(15,23,23)

VK Benátky nad Jizerou

V 5. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítali hráči AERA tým sousedící v tabulce - Benátky nad Jizerou.

Do začátku utkání vlétlo AERO s velkou chutí a tlačilo na svého soupeře ve všech herních činnostech. odměnou jim za to byl vysoký náskok 12:2. Po střídání hostujících nahrávačů se hra hostů trochu více stabilizovala a set se prakticky doztrátoval až do konce. AERO vedlo 1:0.

Do druhého setu lépe vstoupili hosté, kteří si i díky chybám domácích na servisu vybojovali čtyřbodové vedení. To si drželi do poloviny setu. Domácí pak zatlačili Mattem Walshem na servisu a bylo z toho vedení 17:14. AERO si drželo tříbodový náskok až do stavu 23:20. Možnost dalšího bodu měl na ruce Toms Vanags, ale svůj útok ze zóny 6 nesložil. Benátky poté začaly stahovat a dokázaly vyrovnat. Další servis ale Indra poslal do autu a domácí měli setball. Matt Walsh znovu zaměstnal hostující přihrávače natolik, že Celerýn zahrál v obtížné situaci tažený míč. AERO tak vyhrálo 25:23 a vedlo již 2:0.

Třetí set začali domácí znovu náporem. Rychle vedli o 3 body a právě tento náskok si drželi. Před koncovkou se ale hosté znovu dostali do zápasu, když čtyřbodovou šňůrou srovnali na 20:20. Po dvou přímých bodech za sebou od Matta Walshe se AERO dostalo ke třem matballům. První útokem Benátky odvrátily, druhý bodovým míčem také. Po oddechovém čase svým útokem rozhodl Alex Russell a AERO znovu vyhrálo 25:23, celkově 3:0.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu a těšíme se na ně hned ve středu 31. října od 18:00, kdy v domácí Sportovní hale přivítáme v úvodním utkání 3. kola Českého poháru tým Volejbal Brno.

AERO Odolena Voda - VK Benátky nad Jizerou 3:0