AERO bere ze zápasu s Ostravou 2 body

10.11.2018 1


AERO Odolena Voda

3 : 2

(20,17,-22,-25,12)

VK Ostrava, s.r.o.

V 7. kole UNIQA volejbalové extraligy přivítalo AERO svého souseda v tabulce - VK Ostrava. I když už domácí hráči vedli 2:0, nakonec musel rozhodnout až tie-break, ve kterém AERO dokázalo udržet domácí neporazitelnost a vyhrálo nakonec celkově 3:2.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, ale přeci jenom byli hosté z Ostravy v mírném vedení. V polovině setu se domácí dostali sami do vedení a dál tlačili na svého soupeře kvalitní obranou. V koncovce setu se AERO odpoutalo díky kvalitnímu servisu, kdy zaznamenalo hned dva přímé body v řadě. AERO vedlo 1:0.

Druhý set začal náporem domácích, kteří si rychle vybojovali vedení, a hostující trenér Václavík musel domácí hráče brzdit hned dvěma oddechovými časy v krátkém sledu. Z počátku to vypadalo, že se mu to podaří, ale AERO se brzy vrátilo do svých zajetých kolejí a dál náskok narůstal. Set se v poklidu dohrál a domácí vedli již 2:0.

Ostravští neměli už co ztratit a hned z kraje třetího setu si vybojovali mírný náskok. AERO se drželo a v polovině setu se vedení několikrát přelilo z jedné na druhou stranu. Ostrava byla blíže k ukončení setu a také se tak stalo. Snížila na 2:1.

Čtvrtý set lépe rozehrálo AERO, ale Ostravané se nevzdávali za žádné situace. Domácí vedli o čtyři body, ale Ostrava si pomohla servisem. Tlačila na domácí a stav se vyrovnal. Rozhodovat musela až napínavá koncovka. V té byli hosté vždy o jeden bod vpřed a set nakonec bodovým blokem získali. Rozhodnout tak musel až set pátý.

Do něj lépe vstoupilo AERO a rychle si vybojovalo tříbodový náskok. Ostrava snížila, ale blokem si pomohli domácí, kteří byli blíže k ukončení setu a celého zápasu. Ostravští zkaženým servisem přidali domácím 15. bod, který znamenal vítězství domácích 3:2. AERO si tak vybojovalo důležité 2 body, Ostrava si odvezla bod 1.

Děkujeme všem divákům za skvělou atmosféru a podporu po celé utkání.

AERO v příštím utkání zajíždí do Prahy ke Lvům, kde se o body bude prát v sobotu 17. listopadu od 18:00.

AERO Odolena Voda - VK Ostrava, s.r.o. 3:2
AERO sestava Mikula, Gear, Hladík, Vanags, Russell, Viiber, libero Hadrava
Střídali Holčík, Vachoušek, Walsh
Dále připraveni Shaker
Nejvíce bodující Hladík 24 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Ostrava, s.r.o.
43 % útok 37 %
11 blok 14
47 % příjem 54 %
6 esa 9
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Ostrava, s.r.o.
Útok
58 % Gear Sedláček 50 %
55 % Russell Menner 44 %
47 % Vanags Janků 40 %
Blok
4 Hladík David 4
3 Gear Sedláček 3
3 Russell Kotas 2
Servis
4 Mikula Janků 2
1 Russell Menner 2
1 Vachoušek Podlesny 2
Příjem
60 % Hadrava Janků 72 %
50 % Mikula Sobczak 54 %
42 % Vanags Menner 35 %