AERO vybojovalo v Praze 1 bod za prohru v pátém setu

VK Lvi Praha

3 : 2

(21,15,-21,-13,10)

AERO Odolena Voda

Již 8. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů bylo na programu v sobotu 17. listopadu. AERO zajíždělo bojovat o další extraligové body do pražských Lužin ke Lvům. O vítězi utkání musela rozhodovat až zkrácená sada, ve které domácí přitlačili na servisu a set získali.

Úvod utkání byl v režii domácích, kteří začali náporem na servisu a AERO se až postupně dostalo do hry. Vývoj skóre vyrovnalo v polovině setu, ale v koncovce zaznamenalo nevynucené chyby, které pustily domácí hráče do zaslouženého vedení 1:0.

Druhý set začal více vyrovnaně, ale vyrovnaný byl jen do chvíle, kdy na servis přišel domácí hráč ze střídačky Špulák, který dlouhou šňůrou na servisu i s přímými body zaznamenal rozhodující náskok v setu. Set se pak již prakticky jen doztrátoval a domácí vedli již 2:0.

Třetí set byl vyrovnaný v začátku, AERO bylo v mírném vedení. To se navýšilo až na rozdíl 4 bodů, ale Praha velmi rychle srovnala. Martin Hladík před koncovkou zaznamenal hned 3 přímé body z podání za sebou. Bohužel Praha rychle srovnala krok a koncovka slibovala napínavou hru. Při podání Matta Walshe se AERO dostalo do rozhodujícího rozdílu a set vyhrálo, čímž snížilo na 1:2 ze svého pohledu.

Čtvrtý set byl plně v režii AERA od začátku až do konce. Domácí trenér se snažil brzdit AERO střídáními a oddechovými časy, ale nic nezabralo. Robert Viiber zaznamenal hned 4 esa za sebou a AERO dál tlačilo na soupeře ve všech směrech. Bylo srovnáno na 2:2.

Zkrácená hra začala vyrovnaně na obou stranách. K vidění byly vidět dlouhé výměny, které se musely líbit. Při změně stran vedli domácí jen o dva body, ale poté rozhodli svým servisem, díky němuž si AERO nemohlo vytvořit dobrou příležitost k útoku. Praha vyhrála 15:10 a celé utkání pak 3:2.

AERO si odvezlo 1 bod, Pražané připisují body 2.

Znovu děkujeme všem fanouškům AERA za skvělou podporu po celé utkání. Vytvořili atmosféru podobnou domácímu prostředí a hráči se tak mohli po celé utkání po právu cítit.

Hráče AERA nyní čeká čtvrteční odveta Českého poháru v Brně od 16:00, aby pak Brno přivítali v 9. kole extraligy v sobotu 24. listopadu od 18.00.

VK Lvi Praha - AERO Odolena Voda 3:2