AERO vybojovalo v Praze 1 bod za prohru v pátém setu

17.11.2018 1


VK Lvi Praha

3 : 2

(21,15,-21,-13,10)

AERO Odolena Voda

Již 8. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů bylo na programu v sobotu 17. listopadu. AERO zajíždělo bojovat o další extraligové body do pražských Lužin ke Lvům. O vítězi utkání musela rozhodovat až zkrácená sada, ve které domácí přitlačili na servisu a set získali.

Úvod utkání byl v režii domácích, kteří začali náporem na servisu a AERO se až postupně dostalo do hry. Vývoj skóre vyrovnalo v polovině setu, ale v koncovce zaznamenalo nevynucené chyby, které pustily domácí hráče do zaslouženého vedení 1:0. 

Druhý set začal více vyrovnaně, ale vyrovnaný byl jen do chvíle, kdy na servis přišel domácí hráč ze střídačky Špulák, který dlouhou šňůrou na servisu i s přímými body zaznamenal rozhodující náskok v setu. Set se pak již prakticky jen doztrátoval a domácí vedli již 2:0.

Třetí set byl vyrovnaný v začátku, AERO bylo v mírném vedení. To se navýšilo až na rozdíl 4 bodů, ale Praha velmi rychle srovnala. Martin Hladík před koncovkou zaznamenal hned 3 přímé body z podání za sebou. Bohužel Praha rychle srovnala krok a koncovka slibovala napínavou hru. Při podání Matta Walshe se AERO dostalo do rozhodujícího rozdílu a set vyhrálo, čímž snížilo na 1:2 ze svého pohledu.

Čtvrtý set byl plně v režii AERA od začátku až do konce. Domácí trenér se snažil brzdit AERO střídáními a oddechovými časy, ale nic nezabralo. Robert Viiber zaznamenal hned 4 esa za sebou a AERO dál tlačilo na soupeře ve všech směrech. Bylo srovnáno na 2:2.

Zkrácená hra začala vyrovnaně na obou stranách. K vidění byly vidět dlouhé výměny, které se musely líbit. Při změně stran vedli domácí jen o dva body, ale poté rozhodli svým servisem, díky němuž si AERO nemohlo vytvořit dobrou příležitost k útoku. Praha vyhrála 15:10 a celé utkání pak 3:2.

AERO si odvezlo 1 bod, Pražané připisují body 2.

Znovu děkujeme všem fanouškům AERA za skvělou podporu po celé utkání. Vytvořili atmosféru podobnou domácímu prostředí a hráči se tak mohli po celé utkání po právu cítit.

Hráče AERA nyní čeká čtvrteční odveta Českého poháru v Brně od 16:00, aby pak Brno přivítali v 9. kole extraligy v sobotu 24. listopadu od 18.00.

VK Lvi Praha - AERO Odolena Voda 3:2
AERO sestava Vanags, Gear, Hladík, Mikula, Russell, Viiber, libero Hadrava
Střídali Vachoušek, Holčík, Walsh
Dále připraveni Shaker, Kotrch
Nejvíce bodující Hladík 25 bodů
VK Lvi Praha TÝMY AERO Odolena Voda
42 % útok 40 %
5 blok 13
40 % příjem 28 %
13 esa 9
VK Lvi Praha HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
67 % Krajčovič Walsh 71 %
56 % Van Werkhoven Hladík 45 %
45 % Naarden Gear 43 %
Blok
2 Krajčovič Gear 3
2 Demar Mikula 3
1 Van Werkhoven Walsh 2
Servis
5 Špulák Viiber 4
2 Demar Hladík 3
2 Kuboš Vanags 1
Příjem
56 % Kozák Vanags 46 %
44 % Kuboš Mikula 30 %
38 % Kovařík Hadrava 21 %