AERO nestačilo na Brno a prohrálo doma 1:3

24.11.2018 20


AERO Odolena Voda

1 : 3

(-18,24,-19,-17)

Volejbal Brno

V již 9. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo domácí AERO tým Brna, se kterým ve čtvrtečním utkání Českého poháru prohrálo na zlatý set a s pohárem se rozloučilo. Sehrálo tak s Brnem druhý zápas ve třech dnech.

Úvod utkání byl z obou stran vyrovnaný, ale přeci jen byli hosté v mírném dvoubodovém vedení. V polovině zaznamenali rozhodující náskok díky svému podání, kterým zaměstnávali hráče AERA natolik, že jejich náskok rychle narostl. Brno zaznamenalo na svůj účet v prvním setu hned šest přímých bodů ze svého podání. Set se pak již doztrátoval a Brňané vedli.

Do druhého setu se vstoupilo znovu vyrovnaně, jen s tím rozdílem, že ve vedení bylo AERO. V polovině setu se rozdíl ve skóre dostal až na čtyři body. AERO dál vedlo a mělo možnosti zvyšovat svůj náskok. Bohužel nevynucené chyby na straně domácích dovolily Brnu srovnat a o vítězi druhého setu rozhodovala až napínavá koncovka. Jako první se k setballu dostali domácí hráči, ale možnost nevyužili. Další možnost už ale ano, hostující univerzál Okosanovič byl zablokovaný Martinem Hladíkem a stav setů se vyrovnal na 1:1.

Třetí set byl vyrovnaný jen v jeho začátku. Hostům se dařilo úspěšně útočit na bodové míče a náskok narůstal. V polovině setu náskok narostl až na rozdíl 10 bodů, v konci se domácím ještě podařilo kosmeticky upravit, ale o vítězi v setu bylo jasno. Brno se tak znovu dostalo v utkání do vedení.

Čtvrtý set byl podobný setu prvnímu, Brno bylo v mírném vedení o dva body, a domácí se nedokázali bodově dotáhnout. V polovině setu se jim to podařilo na krátkou dobu při stavu 14:14, poté přišel na servis Martin Licek a nepustil domácí AERO z postavení dalších 5 výměn a stav byl 14:19. Domácí se snažili, ale hráli v křeči, naopak hosté v euforii. Brno zaslouženě vyhrálo v Odoleně Vodě 3:1 a odvezlo si všechny 3 body do tabulky, kde poskočili již na 3. místo. AERO se dál drží na 10. místě.

Děkujeme všem divákům za podporu po celou dobu utkání. AERO dále čeká zápas v Liberci, kde se utká s Duklou v sobotu 1. prosince od 18:00.

Fotografie: Dominika Holčíková

AERO Odolena Voda - Volejbal Brno 1:3
AERO sestava Mikula, Walsh, Hladík, Vanags, Russell, Viiber, libero Hadrava
Střídali Vachoušek, Holčík, Gear
Dále připraveni Shaker, Kotrch
Nejvíce bodující Hladík 17 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Volejbal Brno
42 % útok 56 %
11 blok 4
45 % příjem 55 %
1 esa 11
AERO Odolena Voda HRÁČI Volejbal Brno
Útok
89 % Walsh Okosanovič 62 %
42 % Hladík Hrazdira 62 %
37 % Mikula Pražák 53 %
Blok
4 Russell Handlíř 2
2 Hladík Okosanovič 1
2 Vanags Hrazdira 1
Servis
1 Walsh Handlíř 4
Pražák 2
Hrazdira 2
Příjem
50 % Mikula Weber 68 %
47 % Hadrava Hrazdira 50 %
42 % Vanags Handlíř 47 %