Po bojovném výkonu sahalo AERO v Liberci po bodu

01.12.2018 1


VK Dukla Liberec

3 : 1

(18,26,-20,23)

AERO Odolena Voda

10. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů bylo na programu v sobotu 1. prosince. AERO zajíždělo do Liberce, kde s domácí Duklou sehrálo vyrovnaný zápas a sahalo po tiebreaku, bohužel koncovka čtvrtého setu patřila domácím, kteří tak vyhráli 3:1.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, v mírném vedení byla domácí Dukla. V polovině setu se AERO stále drželo svého soupeře, ale před koncovkou se Dukla dostala do tříbodového vedení, které v koncovce ještě dokázala dvěma bodovými šňůrami navýšit a ujala se vedení 1:0.

Druhý set začal také vyrovnaně, ale ve vedení bylo AERO. Stanislav Vachoušek zaznamenal dva přímé body ze servisu a náskok AERA se vyšplhal na rozdíl 4 bodů. V polovině setu se domácí dotáhli a před koncovkou se sami dostali do vedení. Už vedli 23:19, ale AERO se nevzdalo. Bodovou šňůrou se dostalo až rozdíl jednoho bodu. Domácí nevyužili první dva setbally, nakonec proměnilo až svůj pátý, který znamenal vedení domácích již 2:0.

AERO nabité energií od svých fanoušků vlétlo ve třetím setu na svého soupeře a rychle vedlo o 3 body. Svůj náskok rychle navyšovalo a byl až osmibodový. V konci setu se Dukla trochu zvedla a snížila náskok, ale nemohlo to stačit. AERO tak snížilo na 2:1.

Úvod čtvrtého setu byl ve znamení dlouhých výměn a bodových šňůr na obou stranách, AERO v polovině vedlo o 3 body, ale Dukla se nevzdávala. Pomalu začala stahovat náskok. Do koncovky se šlo stále s vedením AERA o 3 body 21:18. Dukla bohužel rychle srovnala i díky přímému bodu ze servisu. Dukla se jako první dostala k ukončení zápasu a to se jí také podařilo. Dlouhou výměnu ukončila Dukla svým útokem a bylo po zápase.

AERO sahala po bodovém zisku, bohužel ze zápasu, který se divákům musel líbit, nebere bod žádný. Děkujeme však našim nejvěrnějším fanouškům za podporu po celý zápas.

AERO se v poslední kole první poloviny základní části utká v domácím utkání proti Ústí nad Labem. Utkání se odehraje v sobotu 8. prosince od 18:00.

 

VK Dukla Liberec - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Vachoušek, Walsh, Viiber, Vanags, Russell, Hladík, libero Hadrava
Střídali Gear, Holčík
Dále připraveni Kotrch
Nejvíce bodující Vanags 25 bodů
VK Dukla Liberec TÝMY AERO Odolena Voda
49 % útok 44 %
12 blok 5
51 % příjem 41 %
6 esa 4
VK Dukla Liberec HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
63 % Šulista Walsh 55 %
57 % Štokr Russell 50 %
50 % Holubec Vanags 49 %
Blok
4 Leikep Russell 2
3 Šulista Gear 1
2 Holubec Vanags 1
Servis
2 Šulista Vachoušek 2
2 Holubec Viiber 1
1 Štokr Gear 1
Příjem
65 % Šulista Vachoušek 58 %
56 % Kopáček Vanags 48 %
33 % Správka Hadrava 44 %