AERO vybojovalo výhru 3:1 nad Ústím nad Labem

08.12.2018 33


AERO Odolena Voda

3 : 1

(21,20,-22,20)

SK Volejbal Ústí nad Labem

11. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů přineslo AERU posledního extraligového soupeře. Družstvo Ústí nad Labem ze začátku soutěže kralovalo tabulce, a proto AERO nečekal jednoduchý zápas.

A také, že jednoduchý zápas to nebyl. Hned úvodní výměny naznačovaly, že zápas bude z obou stran vyrovnaný. Odehrávaly se dlouhé výměny, AERO v nich mělo mírně navrch. V polovině setu se domácí AERO dostalo do vedení o tři body, tento náskok si dokázalo bojovností udržet a vedlo 1:0.

Druhý set sice začal vyrovnaně, ale AERO přes polovinu setu přelétlo přes svého soupeře a vedlo až o 8 bodů. Hosty poté rozzlobil výrok rozhodčího a zdravě se naštvali. Začali stahovat náskok domácího AERA, který byl ve dvou chvílích jen tříbodový. AERO se na konci setu dostalo zpět ke své hře a ztrátu setu nedovolilo. Vedlo tak již 2:0.

Do třetího setu vstoupili lépe hosté a tlačili na AERO svým servisem. Domácí se sice drželi bodově Ústí, ale nedařilo se jim skóre vyrovnat. I přes polovinu setu si hosté stále drželi tříbodový náskok. Před koncovkou se domácím přeci jen podařilo stav vyrovnat a rozhodovala napínavá koncovka. V ní ovšem byli hosté jistější a dokázali snížit stav setů ze svého pohledu na 1:2.

Do čtvrtého setu znovu vstoupilo lépe AERO, které si velmi rychle vybojovalo čtyřbodový náskok. Ten se mu i přes polovinu setu dařilo držet. Hosté se pak díky bodové šňůře dostali k vyrovnanému stavu 18:18. Pak AERO zabralo a koncovku ovládlo čtyřbodovou šňůrou pro sebe, čímž vyhrálo 25:20 a celý zápas 3:1.

V hale opět panovala skvělá sportovní atmosféra, k vidění byly opravdu dlouhé a napínavé výměny a volejbal se musel líbit. Děkujeme všem divákům a našim fanouškům za neutuchající podporu a těšíme se na ně zase nadcházející sobotu, kdy 15. prosince přivítáme od 18:00 Příbram. 

AERO Odolena Voda - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:1
AERO sestava Viiber, Vanags, Gear, Russell, Hladík, Walsh, libero Hadrava
Střídali Vachoušek, Holčík
Dále připraveni Mikula, Kotrch
Nejvíce bodující Russell 16 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY SK Volejbal Ústí nad Labem
45 % útok 36 %
12 blok 7
47 % příjem 54 %
5 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI SK Volejbal Ústí nad Labem
Útok
63 % Gear Wilson 44 %
57 % Hladík Tibitanzl 43 %
54 % Walsh Kramar 40 %
Blok
3 Gear Tibitanzl 2
3 Walsh Wilson 1
3 Hladík Kramar 1
Servis
3 Viiber Bartůněk L. 3
2 Walsh Willyan 3
Bartůněk V. 1
Příjem
75 % Vanags Bartůněk V. 83 %
47 % Hadrava koci 57 %
35 % Hladík Willyan 41 %