AERO na Ostravu nestačilo

02.02.2019 7


VK Ostrava, s.r.o.

3 : 0

(20,18,18)

AERO Odolena Voda

Hráči AERA zajížděli do daleké Ostravy bez dvou nemocných hráčů - Tomse Vanagse a Adama Shakera. Na druhou stranu s velkou podporou fanoušků, kterých za AEREM přicestovalo hned 28!!!

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, nejprve vedlo AERO, ale domácí se rychle dostali do vedení o dva body. Bohužel náskok domácích se v polovině setu vyšplhal na rozdíl sedmi při podání domácího blokaře Sedláčka, když AERU stěžoval příjem natolik, že příprava útoku nebyla ideální. AERO se ale nevzdalo a postupně stahovalo náskok, ale nestačilo to. Ostrava vedla 1:0.

I do druhého setu vstoupilo AERO s vedením, ale to se znovu velmi rychle přelilo na domácí stranu. AERO v útoku chybovalo, naopak domácí hráli trpělivě a přesně. Náskok domácích v polovině setu znovu narostl a ti si tak došli pro zisk i druhého setu.

I třetí set začalo AERO lépe a vytvořilo si tříbodové vedení. Bohužel další dvě chyby v útoku znamenaly, že Ostrava snadno vyrovnala. AERO se drželo do poloviny setu, Ostrava přitlačila na servisu a o vítězi zápasu bylo jasno. Ostrava potvrdila svou formu z posledních zápasů a vyhrála nad AEREM zaslouženě 3:0. Kde však nevyhrála byla fanouškovská podpora. 

Tam jasně předčila skupina 28 fanoušků domácí bubeníky a fanoušky. Děkujeme všem za úžasnou podporu a už se na ně těšíme v dalším domácím utkání v pondělí 11. února od 19:30, kdy před televizními kamerami České televize hostím pražské Lvy. 

Výzva fanouškům "Vytvořme modré peklo" stále platí!

Autor fotografií: Tomáš Zavadil

VK Ostrava, s.r.o. - AERO Odolena Voda 3:0
AERO sestava Viiber, Mikula, Gear, Russell, Hladík, Walsh, libero Hadrava
Střídali Vachoušek, Holčík, Kotrch
Nejvíce bodující 12 bodů Mikula
VK Ostrava, s.r.o. TÝMY AERO Odolena Voda
48 % útok 42 %
5 blok 2
44 % příjem 32 %
7 esa 1
VK Ostrava, s.r.o. HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
86 % Sedláček Gear 67 %
58 % Menner Walsh 67 %
50 % Kotas Mikula 46 %
Blok
2 Dvořák Vachoušek 1
2 Menner Hladík 1
1 Sedláček
Servis
3 Janků Gear 1
2 Menner
1 Sedláček
Příjem
60 % Sobczak Vachoušek 41 %
50 % Janků Mikula 32 %
24 % Menner Hadrava 27 %