AERO v prvním zápase nestačilo na Lvy a prohrálo 0:3

AERO Odolena Voda

0 : 3

(-22,-20,-24)

VK Lvi Praha

První zápas předkola play-off mělo AERO výhodu domácího utkání. To bohužel nakonec vyhráli Lvi 3:0 a v sérii hrané na dva vítězné zápasy vedou 1:0. Odveta je na programu hned ve čtvrtek v Praze Na Lužinách.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný a ani jeden z týmů si nenechal ten druhý utéct ve skóre. Ještě v polovině setu vedlo domácí AERO o dva body, ale pak přišel na servis hostující Krajčovič a domácím se přestalo dařit v útoku. Praha vedla o tři body a právě s tímto vedením přišla do koncovky setu. V té hrála Praha trpělivě a dokázala set vyhrát.

Do druhého setu mělo AERO horší vstup a velmi rychle prohrávalo o čtyři body. Přes polovinu setu se rozdíl ještě trochu zvýšil, trenér Šiller prostřídal sestavu a hra se vyrovnala. V koncovce se však už nic nestalo a Praha vedla už 2:0.

Začátek třetího setu měl stejný průběh jako set předešlý. Domácím se nedařilo v útoku a rychle prohrávali o čtyři body. Praha šla do koncovky s tříbodovým vedením a vybojovala si hned tři matchbally. Ani jeden neproměnila hlavně díky velké bojovnosti domácích hráčů a jejich tlaku. Další útok Pražané zvládli a další možnost k ukončení setu využili přímým bodem z podání. Lvi vyhráli 3:0 a vedou v sérii hrané na dvě vítězná utkání 1:0.

Děkujeme všem fanouškům za skvělou podporu a těšíme se na ně ve čtvrtek 16. března v Praze Na Lužinách. Utkání v Bellušově ulici 1877 začíná v 19:00. K postupu do play-off jsou potřebné dvě výhry, proto AERO ještě není bez šance.

Fotografie: Dominika Holčíková

AERO Odolena Voda - VK Lvi Praha 0:3