AERO doma podlehlo Ústí nad Labem 1:3

19.10.2019 6


AERO Odolena Voda

1 : 3

(23,-18,-24,-19)

SK Volejbal Ústí nad Labem

Ve třetím kole přivítalo AERO tradičního soupeře z Ústí nad Labem. AERO posilněné vítězstvím ve Zlíně a uzdravujícími se hráči věřilo v zisk bodů, nicméně realita byla jiná a hosté odjeli zpět domů se ziskem všech bodů. Mrzí zranění kotníku Roberta Viibera.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, ani jeden tým si nechtěl nechat ten druhý bodově utéct, nicméně v polovině setu se to domácím díky skvělým blokům podařilo a vedli o 4 body. Do koncovky šlo AERO s tříbodovým vedením a vybojovalo si hned 4 možnosti k ukončení setu. Bohužel hned tři dokázali hosté smazat. Po oddechovém čase útočil Gear úspěšně a AERO vedlo 1:0.

Do druhého setu se znovu vstoupilo vyrovnaně, ale přeci jen v mírném vedení byli Ústečtí. AERU se v polovině setu nedařilo při obraně na síti a došlo ke zranění Roberta. Vystřídal ho Kuba Holčík, ale rozjeté hosty se nepodařilo zastavit. Rychle bylo srovnáno na 1:1.

I třetí set znovu začal vyrovnaně, a v mírném vedení byli hosté. V polovině setu vedli hosté o 2 body, ale domácí tlačili. Dokázali se sami dostat do vedení. Bohužel se pak začali do utkání vnášet jiné než volejbalové věci. I přes nekorektní jednání se domácím podařilo dostat se jako první k setballu. Hosté svůj útok uhráli a následně dokázali vyhrát i dvě následující rozehry, což znamenalo, že se dostali do vedení 2:1 na sety. 

Čtvrtý poslední set začal vyrovnaně, ale kolem poloviny setu se hostující smečař Parraguirre několikrát za sebou trefil do servisu a bodovou šňůrou prakticky rozhodl. Domácí se snažili stahovat, ale nepodařilo se. Ústí vyhrálo celkově 3:1.

Ještě před zápasem probíhala oslava 50-ti let od účinkování klubu AERO Odolena Voda ve volejbalové extralize za přítomnosti bývalých skvělých hráčů AERA.

Děkujeme všem divákům za úžasnou podporu po celé utkání a věříme, že domácí prostředí naši fanoušci vytvoří i o týden později. To AERO zajíždí v sobotu 26.10 k pražským Lvům, zápas začíná v 18:00.

Fotografie: Dominika Holčíková a Miloš Mužík

AERO Odolena Voda - SK Volejbal Ústí nad Labem 1:3
AERO sestava Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vachoušek, Gear, libero Hadrava
Střídali Moos, Holčík, Horák, Shaker
Dále připraveni Janda, Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík, a Kraffer 15 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY SK Volejbal Ústí nad Labem
45 % útok 50 %
9 blok 7
56 % příjem 54 %
3 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI SK Volejbal Ústí nad Labem
Útok
64 % Gear Tibitanzl 89 %
50 % Kraffer Parraguirre 54 %
43 % Vachoušek Kramar 50 %
Blok
4 Vachoušek Beer 3
1 Gear Tibitanzl 2
1 Taylor Kramar 1
Servis
1 Viiber Beer 3
1 Holčík Tibitanzl 2
1 Moss Kramar 1
Příjem
63 % Vachoušek Kořínek 78 %
57 % Kraffer Parraguirre 50 %
46 % Hadrava Januzovič 40 %