AERO po boji poráží Beskydy 3:2

02.11.2019 8


AERO Odolena Voda

3 : 2

(-19,23,19,-22,7)

Black Volley Beskydy

V 5. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO nováčka z Beskyd. Sousedé v tabulce předvedli fanouškům vyrovnaný boj o každý míč, nakonec se šťastným koncem pro domácí AERO, které vyhrálo v tie-breaku 3:2.

Úvod zápasu byl ze strany AERA trochu zakřiknutý a Beskydy vedly. I přes polovinu setu se domácím hráčům nedařilo dostat hosty pod tlak, ti tak kráčeli za vítězstvím. V koncovce domácí ještě kontrovali a stahovali náskok, stačit to ale nemohlo. Beskydy tak vedly 1:0.

Vstup do druhého setu už mělo AERO mnohem lepší, hosté pomáhali zkaženými servisy. I přes polovinu setu drželo AERO dvoubodový náskok, který před koncovkou ještě narostl na čtyřbodový. AERO si vybojovalo 4 setbally a zdálo se, že v poklidu dokráčí pro zisk druhého setu. Hosté si svůj útok uhráli a pak tlačili servisem natolik, že domácí trenér vzal oddechový čas. Nakonec hostující hráč svůj servis zkazil a AERO vyhrálo druhý set nejtěsnějším možným rozdílem, srovnalo tak na 1:1.

Vstup do třetího setu byl velmi podobný, jako do setu předešlého. Hosté pak již nekazili tolik servis, ale domácí zlepšenou obranou na síti dokázali vybojovat náskok až pětibodový. S právě s takovým náskokem šlo AERO do koncovky. V té nedovolili domácí hráči hostům zdramatizovat set a vyhráli ho, čímž rázem vedli 2:1.

I čtvrtý set začal vyrovnaně a domácí vedli dvoubodovým rozdílem. Nicméně na hřišti se odehrával velký boj o každý míč. AERO vedlo skoro přes celý set, ale rozdíl ve skóre nikdy nebyl tak vysoký. Odskok zaznamenalo AERO před koncovkou, když vedlo 19:16. Hostující trenér brzdil domácí oddechovým časem. To se mu podařilo a Beskydští rychle srovnali krok. Odehrávala se bojovná koncovka, AERO vedlo ještě 22:21, ale pak už body připsaly pouze Beskydy. Stav setů se tak srovnal na 2:2 a o vítězi musela rozhodnout až zkrácená pátá sada.

Do ní domácí hráči vlétli s velkou chutí a velmi rychle vedli o tři body 3:0. Hostující trenér znovu bral oddechový čas, ale tentokrát to domácí hráče nezastavilo a válcovalo svého soupeře jedním bodem za druhým. Změna stran probíhala za stavu 8:3 a domácí stále tvrdě bojovali a mířili za vítězstvím. To se také stalo a AERO si připsalo první výhru před domácími fanoušky.

Děkujeme jim za skvělou podporu po celé utkání!

AERO čekají ještě dva po sobě jdoucí zápasy v domácí hale. Nejprve se za týden utká s Kladnem, o další týden později pak přivítáme Duklu Liberec.

Vyjádření po zápase pro ČVS:

Martin Hladík:

„Jsme rádi, že jsme nakonec vyválčili výhru za dva body. Bylo to pro nás vyšpěrkované, protože jsme hráli s Beskydami před lety v baráži. Jsme opravdu rádi, že jsme pro naše skvělé fanoušky poprvé doma vyhráli a makáme dál.“

Jiří Šiller: 

„Těší nás, že jsme si vítězství vybojovali v pěti setech. Myslím si, že se divákům utkání muselo oboustranně líbit, a tímto jim děkujeme za podporu.“

AERO Odolena Voda - Black Volley Beskydy 3:2
AERO sestava Gear, Holčík, Kraffer, Taylor, Moss, Hladík, libero Hadrava
Střídali Vachoušek, Horák, Vanags
Dále připraveni Shaker, Janda, Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Kraffer 21 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Black Volley Beskydy
38 % útok 41 %
13 blok 6
47 % příjem 44 %
9 esa 3
AERO Odolena Voda HRÁČI Black Volley Beskydy
Útok
55 % Kraffer Jambor 56 %
50 % Taylor Voinau 50 %
38 % Moss Babic 41 %
Blok
5 Taylor Krysiak 2
4 Holčík David 1
2 Gear Jambor 1
Servis
3 Kraffer Voinau 2
3 Holčík Krysiak 1
2 Taylor
Příjem
73 % Kraffer Krysiak 53 %
43 % Hadrava Mečiar 44 %
33 % Hladík Nogueira 43 %