AERO v bouřlivé atmosféře porazilo Kladno 3:2

09.11.2019 4


AERO Odolena Voda

3 : 2

(22,-20,-19,22,9)

Kladno volejbal cz

6. kolo UNIQA volejbalové extraligy přineslo pro AERO první středočeské derby. Na palubovku Sportovní haly v Odoleně Vodě přivítalo nedaleké Kladno volejbal cz. O vítězi utkání musel rozhodnout až 5. set, který domácí dokázali zvládnout lépe a vyhráli tak celkově 3:2.

V úvodu zápasu bylo AERO lepším týmem. Tlačilo svého soupeře ve všech činnostech a dokázalo si vybojovat až osmibodový náskok. Po protočení sestavy na straně Kladna se hostům začalo dařit více v útoku i obraně na síti a začali stahovat náskok. Na AERO to však nestačilo, a to se tak dostalo do vedení 1:0 na sety.

Vstup do druhého setu už byl více vyrovnaný a oba týmy se začaly přetahovat o každý bod. V polovině setu se hostům podařilo dohrát několik bodových míčů za sebou a odskočili na rozdíl tří bodů. Před vstupem do koncovky hosté stále drželi náskok tří bodů, který v koncovce ještě zvýraznili a srovnali tak stav setů na 1:1.

Do třetího setu měli domácí horší vstup než hosté, kteří hráli dobře v útoku. Od začátku až do konce moc nechybovali, AERO na jejich hru nenašlo zbraň, a tak třetí set byl v režii Kladenských. Ti tak otočili stav setů na svou stranu a vedli už 2:1.

I vstup do čtvrtého setu byl ze strany hostů lepší. Ti si velmi rychle vybojovali čtyřbodový náskok. AERO se však zdravě nabudilo a začalo stahovat hostující náskok. Do koncovky už AERO šlo s dvoubodovým vedením. Po oddechovém čase hostů bylo srovnáno, ale po dvou bodových blocích AERA se set dohrál ke spokojenosti domácích fanoušků - 2:2.

Do zkrácené hry vstoupili domácí skvěle a rychle vedli 4:0. Hosté pak tříbodovou šňůrou stáhli na rozdíl jednoho bodu, ale AERO dál tlačilo. Hosté jim pomáhali chybami na útoku. Tie-break tak plynul ke spokojenosti domácích, kteří ho vyhráli 15:9.

Zápas před zaplněnými tribunami provázela skvělá atmosféra v hledišti. Děkujeme všem za skvělou atmosféru!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Především musím vyzdvihnout diváky, atmosféra byla úžasná a znovu nám hrozně pomohli. Dále patří díky klukům ze střídačky, ať už těm, co zasáhli do hry a pomohli přímo na hřišti, tak i těm, kteří nehráli, ale utkání prožívali, jako kdyby ano, to bylo strašně důležité. Teď už se ale musíme soustředit na další utkání s Libercem a udělat vše pro třetí výhru v řadě.“

Jiří Šiller (trenér AERO Odolena Voda): „Těší nás, že jsme se opět prosadili v pěti setech proti dobře hrajícímu Kladnu. Věřím, že už jsme si svoji dávku smůly vybrali a věřím, že budeme pokračovat ve 14-15 lidech do konce sezóny. Opět nás k vítězství dotlačili diváci.“

AERO teď čeká další domácí zápas. V sobotu 16. listopadu přivítáme od 18:00 tým VK Dukla Liberec. Věříme, že poslední dvě domácí výhry v tie-breaku přilákají diváky do haly a znovu se zaplní. S Duklou na Vodolku pravidelně jezdí jejich fanklub, takže bude znovu jistě panovat skvělá atmosféra. 

AERO Odolena Voda - Kladno volejbal cz 3:2
AERO sestava Holčík, Kraffer, Taylor, Moss, Hladík, Gear, libero Hadrava
Střídali Vanags, Viiber, Horák, Vachoušek
Dále připraveni Shaker, Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Moss 19 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Kladno volejbal cz
44 % útok 51 %
13 blok 6
44 % příjem 55 %
10 esa 4
AERO Odolena Voda HRÁČI Kladno volejbal cz
Útok
52 % Kraffer Mikulenka 73 %
46 % Moss Okosanovič 70 %
43 % Vanags Hýský 50 %
Blok
4 Gear Mikulenka 2
3 Taylor Zajíček 1
2 Hladík Sobotka 1
Servis
4 Taylor Vemič 2
3 Viiber Hýský 1
1 Kraffer Van Harlem 1
Příjem
56 % Vanags Moník 68 %
46 % Hladík Hýský 50 %
42 % Hadrava Vemič 45 %