Z vyrovnaného zápasu s Brnem odchází AERO poraženo 1:3

30.11.2019 14


AERO Odolena Voda

1 : 3

(25,-30,-22,-22)

Volejbal Brno

V 9.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO soupeře z Brna. Ve velmi vyrovnaném zápase nakonec hosté získali všechny 3 body za výhru 3:1.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, a jak zápas začal, byl vlastně pořád vyrovnaný až do jeho konce. Přes polovinu prvního setu se na obou stranách ztrátovalo. Rozhodovat musela až koncovka, ve které nakonec bylo šťastnější domácí AERO, které blokem zastavilo útok Brňanů. Vedlo tak 1:0.

Do druhého setu mělo AERO mnohem lepší vstup a vedlo až o šest bodů. Brno se ale nevzdalo a v polovině setu smazalo rychle náskok domácích. Bylo srovnáno a opět se šlo s vyrovnaným stavem do úplného konce setu. Warren Taylor svým podáním vybojoval hned dva přímé body a domácí měli 3 setbally. Brno odztrátovalo a pak razantním servisem odtlačilo domácí od sítě. Bylo srovnáno a začal boj. AERO bylo stále vpředu, mělo i několik šancí na ukončení, ale nepodařilo se. Brno si pak vybojovalo první šanci, kterou hned využilo. Bylo srovnáno na 1:1.

Třetí set začal velmi vyrovnaně, a rozdíl nebyl nikdy více než dvou až tříbodový. Obě strany se střídaly ve vedení. V konci setu se znovu šlo vyrovnaně do koncovky, ve které ale nakonec byli hosté lepším týmem a koncovku zvládli. Brno tak vedlo 2:1.

Čtvrtý set byl jako přes kopírák se setem předešlým. Brno vedlo na začátku setu, potom chvíli AERO, ale rozdíl ve skóre byl stále minimální. Znovu musela rozhodovat až koncovka, která byla bohužel stejná jako v setu předešlém. Brno si počkalo na zaváhání domácích a trestalo. Brno vyhrálo celkově 3:1 a odvezlo si všechny 3 body do tabulky.

Děkujeme všem divákům za podporu po celé utkání!

Vyjádření pro ČVS: 

Martin Hladík: „Mrzí mě, že to dneska nevyšlo, nikdo nechce prohrát, ale doma před vlastními fanoušky je to vždy ještě horší a mrzí to ještě víc. Škoda druhého setu, kdy jsme dobře rozehranou koncovku nedotáhli k vítěznému konci, a bohužel se nakonec tento moment ukázal jako klíčový pro celé utkání. Teď ale musíme tento zápas hodit za hlavu, protože je před námi další týden a utkání s Příbramí, které budeme chtít zvládnout za každou cenu. Děkuju divákům, že v hale znovu vytvořili výbornou atmosféru.“

Jiří Šiller: „Chtěl bych poblahopřát Brnu k vítězství a dobrému výkonu, bohužel si šli za vítězstvím důsledněji než my, a proto si odvezli tři body. Na tom musíme zapracovat, aby se nám to už příště nestalo.“

AERO Odolena Voda - Volejbal Brno 1:3
AERO sestava Gear, Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vanags, libero Hadrava
Střídali Holčík, Horák, Vachoušek
Dále připraveni Shaker, Janda, Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 24 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Volejbal Brno
44 % útok 50 %
9 blok 10
48 % příjem 48 %
6 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI Volejbal Brno
Útok
70 % Taylor Pražák 64 %
57 % Gear Římal 53 %
50 % Hladík August 50 %
Blok
4 Taylor Licek 3
2 Hladík Pražák 2
1 Gear August 2
Servis
3 Taylor Licek 5
1 Kraffer Římal 1
1 Gear August 1
Příjem
62 % Kraffer Lžičař 59 %
50 % Vanags Licek 44 %
50 % Vachoušek Hrazdira 41 %