AERO zvládlo i další pětisetový zápas, tentokrát s Příbramí

07.12.2019 11


AERO Odolena Voda

3 : 2

(-22,27,25,-21,16)

Volejbalový klub Příbram, z.s.

V 10.kole UNiqa volejbalové extraligy mužů přivítali hráči AERA ve středočeském derby tým Příbrami. Příbramští si nakonec odvezli jeden bod do tabulky, AERO bere dva po výhře 3:2. Diváci měli možnost vidět vyrovnané utkání od začátku až do konce.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi vyrovnaný a na obou stranách se ztrátovalo. V polovině setu se hosté dostali do tříbodového vedení, které si trpělivě drželi až do samotného konce setu. Příbramští se tak dostali do vedení 1:0.

I druhý set začal vyrovnaně a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Přes polovinu setu se ztrátovalo a o vítězi setu se muselo rozhodnout až v dramatické koncovce. V ní si oba týmy vybojovaly možnosti k ukončení setu, ale set ukončil až blokem Stanislav Vachoušek. Bylo srovnáno na 1:1.

Třetí set začal znovu vyrovnaně, ve dvoubodovém vedení bylo domácí AERO. V polovině setu vedli domácí až tříbodovým rozdílem, ale hosté rychle srovnali krok a znovu se šlo do dramatické koncovky. I zde se týmy přetahovaly o vedení, nakonec pomohl domácím servis Tomse Vanagse. Příbram pak svůj útok poslala do zámezí a AERO vedlo 2:1.

Vstup do čtvrtého setu měli zase naopak o něco lepší hosté, kteří vedli o dva body. Před koncovkou se rozdíl ještě navýšil a bylo jasné, že hosté srovnají na 2:2, a že o vítězi celého zápasu bude muset rozhodovat až pátá zkrácená sada.

I ta probíhala od začátku až do konce velmi vyrovnaně. Ani jeden tým se nedostal do trháku. Blíže k vítězství byli domácí, i jako první si vybojovali matchball, ale i Příbram měla jednu šanci. Nakonec znovu zafungoval servis Tomse Vanagse, který soupeře zatlačil k přihrávce nad síť, kde hostující nahrávač zahrál nad síti na polovině AERA. To tak vyhrálo 3:2 a vybojovalo další vítězství a další 2 velmi důležité body do tabulky.

Děkujeme všem divákům za podporu po celé utkání.

Ohlasy po zápase pro ČVS: 

Martin Hladík: „Věděli jsme, že to bude velmi náročné utkání, a že to nebude možná kdovíjak pohledný volejbal, ale potřebovali jsme to zvládnout za každou cenu a jsem moc rád, že se nám to podařilo. Pomůže nám to psychicky po nevydařeném minulém týdnu. Snad se nám povede na dnešní vítězství navázat a vrátíme se zpět na vítěznou vlnu.“

Jiří Šiller: „Děkujeme všem divákům za dnešní návštěvu a podporu. Nebyl to dnes jednoduchý zápas, ale jsme rádi, že jsme to zvládli vítězně.“

Hráči AERA sehrají v novém týdnu hned dva zápasy. Nejprve se ve středu 11. prosince utkání v odvetě 3.kola Českého poháru se Lvi Praha od 18:30 v domácí hale. První zápas vyhráli Lvi 3:2, mají tak lepší výchozí postavení pro odvetu.

Dalším extraligovým zápasem bude v sobotu zápas v Ostravě, kde se AERO představí v sobotu 14. prosince od 16:30.

AERO Odolena Voda - Volejbalový klub Příbram, z.s. 3:2
AERO sestava Viiber, Kraffer, Taylor, Hladík, Vanags, Gear, libero Hadrava
Střídali Holčík, Vachoušek, Horák
Dále připraveni Janda, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 32 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Volejbalový klub Příbram, z.s.
45 % útok 50 %
14 blok 10
59 % příjem 53 %
6 esa 1
AERO Odolena Voda HRÁČI Volejbalový klub Příbram, z.s.
Útok
100 % Horák Safonov 63 %
83 % Gear Suda 62 %
59 % Taylor Kuchař 53 %
Blok
5 Hladík Kuchař 3
3 Horák Safonov 2
3 Vachoušek Kriško 2
Servis
4 Vanags Polák 1
1 Horák
1 Vanags
Příjem
75 % Vanags Kuchař 65 %
66 % Hadrava Juračka 56 %
43 % Vachoušek Suda 39 %