Po boji nakonec z Kladna bez bodu

01.02.2020 1


Kladno volejbal cz

3 : 1

(31,-22,23,21)

AERO Odolena Voda

V už 17.kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO ke středočeskému derby do nedalekého Kladna. Ve velmi vyhecovaném utkání nakonec odjíždělo AERO poraženo 3:1 a bez bodu.

Začátek zápasu o trochu lépe vyšel AERO, které vedlo malým rozdílem. I v polovině setu to bylo vyrovnané, ale domácí přeci jen pomalu odskakovali. AERO se ale nevzdalo a smazalo čtyřbodovou ztrátu a začala dlouhá koncovka setu. Kladno mělo více příležitostí k ukončení setu, ale i AERO si vybojovalo svou šanci, kterou bohužel nevyužilo. Kladno v rozhodující chvíli zatlačilo servisem a následným útokem ukončilo dlouhý set až za stavu 33:31.

Nástup do druhého setu mělo AERO znovu lepší a po většinu času vedlo. V polovině setu se dostalo až do sedmibodového vedení. Pak ale jako by vypadlo z role a Kladno tlačilo. AERU se přestalo dařit v útoku a Kladno se dostalo na dostřel. Naštěstí AERO zablokovalo útok domácích a poté Kevin Gear ukončil set úspěšnou smečí míče nad sítí. Bylo srovnáno na 1:1.

I v začátku třetího setu AERO vedlo malým rozdílem, v polovině pak o tři body. Kladenští ale srovnali a znovu začal boj o každý bod až do úplného konce. Kladno si jako první vybojovalo setball a hned první proměnilo úspěšným blokem. Domácí tak vedli 2:1.

Do čtvrtého setu se vstoupilo vyrovnaně. AERO bylo mírně vzadu, ale nevzdávalo se. Kladno si vybojovalo tříbodové vedení, které drželo. AERU se nepodařilo stáhnout náskok, a tak Kladenští dokráčeli k výhře 3:1. Zápas provázela vyhecovaná atmosféra.

Děkujeme všem fanouškům AERA za podporu.

AERO dále zajíždí ke třetímu venkovnímu zápasu v řadě - tentokrát do Liberce. Tam se zápas odehraje v sobotu 8. února od 18:00h.

Kladno volejbal cz - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Vanags, Taylor, Hladík, Kraffer, Gear, Viiber, libera Hadrava a Janda
Střídali Thibault, Holčík, horák
Dále připraveni Vachoušek, Jachnicki
Nejvíce bodující Kraffer 16 bodů
Kladno volejbal cz TÝMY AERO Odolena Voda
55 % útok 44 %
14 blok 15
47 % příjem 58 %
4 esa 7
Kladno volejbal cz HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
75 % Zajíček Thinault 56 %
64 % Hýský Kraffer 54 %
58 % Okosanovič Gear 50 %
Blok
3 Palacios Hladík 5
3 Hýský Taylor 3
2 Mikulenka Gear 3
Servis
2 Okosanovič Taylor 3
1 Staples Kraffer 2
1 Van Haarlem Vanags 1
Příjem
62 % Moník Kraffer 66 %
50 % Staples Vanags 58 %
39 % Hýský Hadrava 53 %