Hráči AERA po velkém obratu zvítězli v Liberci 3:1

08.02.2020 1


VK Dukla Liberec

1 : 3

(17,-23,-23,-25)

AERO Odolena Voda

Hráči AERA v 18. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajížděli do Liberce. Za hráči cestoval autobus fanoušků a mnoho dalších jich za týmem cestovalo vlastními auty. A vyplatilo se, cca 65 fanoušků vidělo skvělý obrat a AERO si připsalo 3 velmi cenné a důležité body do tabulky.

Úvod zápasu nebyl ze strany AERO povedený. Domácí hráči razatně na servisu vstoupili do utkání a AERU se nedařilo v útoku. Poté se sice začalo na obou stranách ztrátovat, ale Dukla byla lepším týmem. V polovině setu vedla pohodlně až se sedmibodovým náskokem. V konci setu AERO ještě trochu kosmeticky snížilo náskok, ale o vítezi v setu už bylo jasno. Domácí vedli 1:0.

I vstup do druhého setu měli domácí mnohem lepší. AERU se nedařilo otočit a náskok byl hned od začátku vysoký. Trenér Šiller zamíchal sestavou a později se ukázalo, že to byla dobrá volba. V polovině setu se AERO dostalo na dostřel a před koncovkou šňůrou bodů dokonce o dva body před Liberec. O vítězi musela rozhodnout napínavá koncovka, v ní AERO bylo silné, a na druhý pokus setball proměnilo útokem středem. Bylo srovnáno na 1:1.

Vstup do třetího setu mělo AERO lepší a prakticky od začátku byl stav velmi vyrovnaný. I v polovině setu mělo AERO mírné vedení, ale stav byl stále vyrovnaný. O vítězi druhého setu musela rozhodnout až znovu velmi napínavá koncovka setu. AERO si znovu vybojovalo dvě možnosti, kdy první Liberec útokem odvrátil. AERO bylo na tahu a znovu útokem středem získalo třetí set, čímž vedlo 2:1.

Čtvrtý set byl velmi podobný, jako set předešlý. AERO bylo od začátku v mírném vedení. V polovině setu si hráči AERA vybojovali až čtyřbodový náskok. Liberec se ale nevzdával a díky kvalitnímu servisu dokázal stahovat náskok. Koncovka byla znovu velmi napínavá. Jako první si vybojoval setball domácí Liberec, ale AERO odvrátilo. Vybojovalo si i matchaball. První neproměnilo, ale druhý už ano, a to Toms Vanags. AERO zvítězilo v Liberci před skvělou kulisou 3:1 a odvezlo si velmi cenné 3 body do tabulky.

Děkujeme všem fanouškům AERA za skvělou podporu. Byli jste naším sedmým hráčem na hřišti.

AERO se po třech zápasech venku představí znovu doma v domácí hale. V sobotu 15. února od 18:00 přivítáme vedoucí tým extraligové tabulky z Karlových Varů. Poté bude od extraligy víkend volno, když je na programu Final 4 Českého poháru. 

VK Dukla Liberec - AERO Odolena Voda 1:3
AERO sestava Vanags, Taylor, Thibault, Hladík, Gear, Viiber, libero Hadrava
Střídali Kraffer, Holčík, Horák
Dále připraveni Janda, Kotrch, Vachoušek, Jachnicki
Nejvíce bodující Thibault 16 bodů
VK Dukla Liberec TÝMY AERO Odolena Voda
48 % útok 46 %
13 blok 10
40 % příjem 49 %
8 esa 6
VK Dukla Liberec HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
86 % Veselý Kraffer 52 %
60 % Indra Thibault 48 %
50 % Holubec Gear 46 %
Blok
4 Veselý Taylor 5
3 Srb Gear 2
2 Pietruczuk Kraffer 1
Servis
5 Indra Vanags 2
2 Pietruczuk Gear 2
1 Macias Holčík 1
Příjem
55 % Kopáček Hadrava 60 %
43 % Shafranovich Kraffer 57 %
30 % Šulista Vanags 41 %