Volejbalový klub Příbram, z.s.

3 : 2

(21,21,-23,-21,8)

AERO Odolena Voda

V předposledním kole UNIQA volejbalové extraligy mužů zajíždělo AERO ke Středočeskému derby do Příbrami, která v posledních zápasech zaznamenala stoupající výkonnost a dostala se na dostřel právě k AERU. Navíc posilněna výhrou (zaslouženou) v Karlových Varech 3:0.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, v mírném vedení bylo ale AERO. Ještě v polovině setu bylo AERO ve vedení o dva až tři body, ale koncovka patřila domácím, kteří razantním servisem zaměstnávali přijímající hráče AERA natolik, že ve vedení se obě strany vyměnily. Domácí se ujali vedení 1:0.

I do druhého setu lépe vstoupilo AERO a bylo ve vedení. Domácí ze začátku setu troskotali na skvěle postaveném bloku AERA. Ještě v polovině setu vedlo AERO, ale do koncovky šli domácí s jednobodovým vedením. AERU se přestalo dařit v útočné fázi, a naopak domácí rychle svými útoky po bodových míčích trestali. Příbram vedla již 2:0.

AERO se nevdalo a znovu si pohlídalo začátek setu, kde se dostalo do mírného vedení. V polovině setu se náskok díky dobré obraně v poli zvýšil až na čtyřbodové vedení při vstupu do koncovky. Domácí znovu svým servisem zlobili, ale AERO se tentokrát nenechalo vykolejit a nejtěsnějším rozdílem vyhrálo třetí set, čímž snížilo na 1:2.

Jak už tomu bylo v předešlých setech, AERO vždy bylo od začátku ve vedení o několik bodů, nebylo to však nikterak velké vedení. Polovina setu patřila AERU, které dokázalo uhrávat bodové míče a vybojovalo si vedení až o 7 bodů. Domácí se sice pomalu dotahovali, ale na AERO to nemohlo stačit. To tak srovnalo krok a stav setů na 2:2.

V rozhodujícím pátém setu se začalo vyrovnaně a oba týmy zaznamenávaly pravidelně na svou stranu body. Zlom nastal při podání domácího kapitána Böhma, který třemi přímými body za sebou prakticky rozhodl. Příbram vyhrála pátý set, a tím i zápas 3:2.

Děkujeme všem fanouškům (cca 50) za skvělou podporu po celé utkání.

AERO je před posledním utkáním na 8. místě tabulky. K tomu, aby přeskočilo tým Ostravy, musí v domácím utkání, právě s Ostravou 14.3. od 17:00, naplno bodovat. Příbram se s AEREM bodově srovnala a zajíždí do Brna.

Volejbalový klub Příbram, z.s. - AERO Odolena Voda 3:2