A tým po venkovní přípravě znovu začíná s tréninky v hale

05.11.2020 Klub

Po jednáních Milana Hniličky, předsedy NSA (Národní sportovní agentura) s novým ministrem zdravotnictví a hlavní hygieničkou ČR paní Rážovou, se od středy znovu mohou profesionální sportovci připravovat ve vnitřních prostorech. I nadále se jedná o pokračování extraligy.

Trvalo přesně 23 dní, co se hráči AERA museli začít připravovat venku kvůli nařízení české vlády. I přes to, že Odolena Voda je malé šestitisícové městečko, našli hráči k přípravě skvělé podmínky. Využívali antukové hřiště v Malém háji, "venkovní" posilovnu nebo také i skvělé tartanové hřiště v Dolínku.

Všechny trénink trenér Kop skládal a připravoval často i podle předpovědi počasí. Proto děkujeme Petru Fialovi za poskytnutí azylu v deštivém počasí pro posilování v altánu hospody Domeček.

Děkujeme i správě sportovišť a Kláře Růžičkové za zapůjčení "fukaru" na listí pro předtréninkový úklid listí na tartanu v Dolínku.

"Myslím si, že jsme tuhle nucenou pauzu zvládli dobře. Samozřejmě si nikdo nic takového nepřál, ale vzhledem k tomu, že jsme do sezóny nevstoupili tak, jak bychom si přáli, tak jsem to mohli vzít jako takovou příležitost k restartu," nastínil přípravu venku kapitán týmu Martin Hladík.

"Určitě jsem rádi, že se mohou profesionální haloví sportovci znovu připravovat v hale. Předběžně je mezi kluby prodiskutován termín začátku extraligových bojů na 14. listopadu. Ještě ale probíhá a bude probíhat velká řada jednání mezi kluby a svazem, mezi svazy samotnými, které spojily své síly pro jednání právě s NSA a hlavní hygieničkou ČR paní Rážovou," poodkryl blíže sportovní ředitel klubu Tomáš Havlát.

A jaká je nálada mezí hráči? "Měli jsme čas si spoustu věcí vyříkat, věnovat se fyzické přípravě, vyčistit hlavu a teď nám nebrání začít znovu a lépe. A podle úvodních tréninků v hale se zdá, že by se na nás ta několikatýdenní pauza nemusela nějak hrozivě podepsat," doplnil Martin Hladík.

Doufáme, že brzy budou moc začít plnohodnotně trénovat i naše mládežnické týmy a družstva.