AERO oslavilo první výhru v zápase s Příbramí

22.11.2020 Zápas


AERO Odolena Voda

3:1

(16,-19,20,19)

VK Příbram

V dohrávaném 5. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů přivítalo AERO ve středočeském derby tým Příbrami. Tým vedl z pozice hlavního trenéra Tomáš Kotrch, Martin Kop totiž nesmí po vyloučení v minulém kole být 2 zápasy na lavičce.

Úvod zápasu byl ve znamení AERA, kterému se dařilo uhrávat bodové míče. Příbramští se nedokázali ničím chytit a přes polovinu setu náskok narůstal. V koncovce se nic neočekávaného nestalo a AERO tak vyhrálo devítibodovým náskokem - 1:0.

Do druhého setu ale Příbram vstoupila lépe. Robert Viiber byl na servisu a škodil domácím hráčům na příjmu. Hosté se dostali do čtyřbodového vedení. Domácí trochu vypadli z role a kupili chyby. Příbram hrála trpělivě a zodpovědně. AERO se nedokázalo přiblížit a Příbram srovnala- 1:1.

Třetí set byl asi ze všech nejvyrovnanější. Od začátku byla Příbram v mírném vedení, AERO se poprvé dostalo do vedení až v polovině setu. Ve svém náporu domácí pokračovali a díky obraně na síti i v poli svůj náskok navyšovali. AERO získalo set v prostřední části setu, kde dokázali hostům odskočit - 2:1.

Do čtvrtého setu domácí vstoupili lépe a rychle vedli o tři body. I přes polovinu setu byl stejný rozdíl a stejný tým vedl. Před koncovkou se domácím podařilo několikrát uhrát bodové míče a náskok se vyšplhal. AERO v koncovce nepolevilo a nejen set, ale i zápas dovedlo do vítězného konce - 3:1.

Pro AERO to je první výhra v sezóně. Sobotní zápas s Kladnem je odložený pro nákazu v týmu Kladenských. Termín je prozatím stanoven na 28. prosince.

V příštím týdnu se AERO utká znovu jednou v domácí Sportovní hale. V pátek se od 17:00 utká s Ostravou. Sobotní zápas v Beskydech je přeložený na druhou polovinu ledna.

Ohlasy po utkání pro ČVS:

Martin Hladík: „Jsem strašně rád, že jsme navázali na výkon z minulého týdne a konečně jsme dokázali zlepšenou hru přetavit ve vítězství. Bylo to hodně ubojované, ale o to důležitější. Teď máme týden na to, abychom se co nejlépe připravili na Ostravu a navázali na dnešní úspěch.“

Tomáš Kotrch: „Jsme moc rádi, že jsme tento zápas dneska zvládli. Krom druhého setu jsme hráli trpělivě a zodpovědně. Myslím si, že jsme to dnes zvládli a můžeme slavit tři důležité body do tabulky.“

Autor fotografií: Dominika Holčíková 


AERO Odolena Voda - VK Příbram 3:1
AERO sestava Holubec, Démar M., Demar L., Taylor, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava
Střídali Horák, Vachoušek, Holčík, Shaker
Dále připraveni Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík 24 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Příbram
49 % útok 38 %
17 blok 8
39 % příjem 52 %
4 esa 6
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Příbram
Útok
80 % Holubec Böhm 41 %
55 % Demar L. Kuchař 40 %
42 % Hladík Pavelka 38 %
Blok
10 Hladík Hladenko 5
2 Demar L. Polák 1
2 Démar M. Kuchař 1
Servis
4 Démar M. Böhm 3
Viiber 2
Hladenko 1
Přijem
39 % Kop Pavelka 78 %
38 % Demar L. Böhm 49 %
27 % Vanags Juračka 43 %