AERO padlo s Karlovarskem až v pátém setu

05.10.2020 Zápas


AERO Odolena Voda

2:3

(23,-13,16,-20,-13)

ČEZ Karlovarsko

V předehrávce třetího kola hostili hráči AERA tým Karlovarska, lídra loňské předčasné skončené sezóny a letošního účastníka Ligy mistrů. Vyrovnaný zápas musel rozhodnout až pátý set, který nakonec skončil k radosti hostů.

Úvod zápasu byl z obou stran velmi vyrovnaný, a oba týmy se držely na dostřel toho druhého. K vidění byly kvalitní výměny na obou stranách. Domácímu AERU se podařilo před koncovkou jít do dvoubodového vedení, které nakonec udrželo a mohlo se radovat ze zisku prvního setu – 1:0.

Druhý set začalo AERO znovu lépe, ale obraz hry se rychle změnil. Karlovarsko přidalo na důrazu v útoku i na servisu a náskok se rázem v jejich prospěch rychle navyšoval. Díky kvalitní obraně na síti i v poli bylo jasné, kdo bude vítězem druhého setu – 1:1.

Třetí set byl trochu podobný, jako set předešlý, akorát tentokrát na koni byli znovu domácí hráči. Hráli agresivně a odvážně v útoku, Karlovarsko bylo pod tlakem. Po vystřídání na straně hostů se hra vyrovnala, ale AERO už nedopustilo zaváhání a znovu se ujalo vedení – 2:1.

Čtvrtý set byl velmi vyrovnaný od začátku až do konce. Oba týmy se nedostaly do nějakého vyššího odskoku ve skóre. Ještě před koncovkou byl rozdíl dvoubodový, ale zkušení hosté si závěr setu pohlídali a znovu srovnali – 2:2.

Rozhodovat tak musel až poslední zkrácený set. V něm byla k vidění kvalitní hra od obou týmů. Změna stran byla s vedením domácích o jediný bod. Karlovarsko poté otočilo stav a dostalo se do vedení o tři body. Hráči AERA se nevzdávali a diváci je hnali za vyrovnáním. Dokázalo se dostat na dostřel na jediný bod, ale hosté měli svůj druhý matchball. Ten roládou proměnilo a vyhrálo celý zápas 3:2.

Děkujeme všem divákům za skvělou podporu i v této nelehké době a věříme, že se s nimi zase brzy budeme moc potkat při utkáních ve sportovních halách doma i venku.

AERO sehraje další utkání v Ústí nad Labem v sobotu 10.10. od 17:00.

Ohlasy po utkání pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pogratulovat Varům k vítězství. Nemyslím si, že dnes byly lepší, ale zvládly koncovku pátého setu, a to bylo samozřejmě stěžejní, na ničem jiném to ve finále nezáleželo. My určitě nemůžeme být spokojeni s výsledkem, ale herní projev v obou úvodních zápasech byl v pořádku. Máme se do budoucna o co opřít, můžeme si věřit na všechny soupeře, a to je pro nás v tuto chvíli důležité.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Celkově vyrovnané utkání, ale vždy v průběhu čtyř setů byly na každé straně výkyvy. Vyrovnaný pátý set, ale škoda, mohli jsme i vyhrát. Super divácká atmosféra při prvním domácím zápase. Doufám, že se i s diváky uvidíme co nejdříve v naší hale.“

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Podle mě to bylo docela dobré z obou stran. Ten tie-break tomu odpovídá. Vodolka hrála podle mě fakt dobrý volejbal, dobře podávala, dobře útočila, takže jsme měli co dělat, abychom tu urvali ty dva body. Jsem za vítězství vděčný, neříkám, že těch bodů nemohlo být více, ale každé vítězství se počítá, a musím říct, že jsme to tady opravdu vybojovali, protože to dnes nebylo zadarmo.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Slýchám ze všech stran, že týmy nejsou tolik rozehrané. Každý trenér, né že by si stěžoval, ale konstatuje, že ještě je to syrové, že ta pauza byla dlouhá, ale já si myslím, že dneska diváci na Vodolce viděli velmi slušný volejbal. Samozřejmě musím gratulovat svým hráčům, ale gratuluji i Vodolce k dobrému výkonu. Zápas rozhodovaly maličkosti, krom druhého a třetího setu, kdy každý na začátku odjel a pak si to nějak dohrál, tak si myslím, že to byl divácky atraktivní zápas a jsem rád, že s naším šťastným koncem. Oba týmy podaly, na tu dobu, která je, nadprůměrný výkon.“

AERO Odolena Voda - ČEZ Karlovarsko 2:3
AERO sestava Vanags, Holubec, Démar M., Demar L., Taylor, Hladík, libera Hadrava a Kop
Střídali Horák, Holčík, Vachoušek, Jachnicki
Dále připraveni Shaker, Kotrch
Nejvíce bodující Hladík 23 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY ČEZ Karlovarsko
40 % útok 46 %
6 blok 6
35 % příjem 41 %
4 esa 9
AERO Odolena Voda HRÁČI ČEZ Karlovarsko
Útok
73 % Holubec Lux 57 %
47 % Demar L. Gustavsson 50 %
44 % Hladík Patočka 50 %
Blok
3 Hladík Ticháček 2
1 Taylor Patočka 1
1 Holubec Wilson 1
Servis
2 Démar M. Gustavsson 4
1 Demar L. Patočka 2
1 Taylor Ticháček 2
Přijem
40 % Vachoušek Vašina 54 %
36 % Demar L. Pfeffer 44 %
32 % Hadrava Lux 39 %