AERO porazilo Ostravu 3:0 a posunulo se v tabulce výš

04.02.2023 Zápas


AERO Odolena Voda

3:0

(23,15,17)

VK Ostrava

Hráči AERA přivítali ve 23. kole UNIQA volejbalové extraligy můžu poslední celek tabulku Ostravu. Po prvním nepřesvědčivém setu, kdy domácí zvládli koncovku, přezvalo AERO pevně otěže zápasu do svých rukou a zaslouženě pak zápas dovedlo do vítězného konce. AERO se posunulo na 5. místo extraligové tabulky před Kladno, to totiž prohrálo na palubovce Benátek nad Jizerou 3:1. Kladenští však mají odehráno o jeden zápas méně než AERO.

Úvod utkání byl z obou stran plný chyb a skóre bylo vyrovnané. Ostravští byli v mírném vedení, AERO se několikrát dostalo do vedení, ale ne do nějakého přesvědčivého. Do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu, domácím se podařilo jít do dvoubodového vedení a to také udrželo - 1:0.

Do druhého setu vlétlo AERO ve velkém stylu a na ukazateli se body přepisovaly jen na domácí straně. AERO vedlo velkým rozdílem hlavně díky spěšným blokům, kterých nakonec za druhý set přibilo na stranu AERA hned osm. V konci setu se skóre jen kosmeticky poupravilo - 2:0.

Třetí set začal vyrovnaně, ale v mírné vedení bylo AERO. V polovině setu se náskok domácích vyšplhal na čtyři body. Tento náskok domácí trpělivě drželi až do konce, celý zápas zakončil Honza Svoboda přímým bodem z podání - 3:0.

Děkujeme všem divákům za skvělou podporu.

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Marek Šulc (kapitán AERO Odolena Voda): „Nejprve jsem rád za tři body, pro nás jsou hrozně důležité. Dneska, až na první set, si myslím, že jsme byli suverénně lepší. V prvním setu jsme naštěstí zvládli koncovku, která asi soupeře zlomila a pak už jsme byli lepším týmem na hřišti. Děkuji moc divákům za podporu, i když byly pasáže, kdy to nebyl hezký volejbal, tak nás pořád podporovali a dotáhli nás k vítězství.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Myslím si, že jsou to zasloužené tři body, i když první set byl vyrovnaný, tam jsem rád za zvládnutou koncovku. Byli jsme více trpěliví a dobře jsme hráli na bloku. Stále máme nad čím pracovat a určitě některé balóny umíme zahrát lépe. Děkujeme všem fanouškům za úžasnou podporu.“

Na hráče AERA teď čeká poslední středočeské derby v základní části extraligy, když v sobotu 11. února zajíždíme do Příbrami, kde utkání začne od 17:00.

Foto: Miroslav Zigo

 

AERO Odolena Voda - VK Ostrava 3:0
AERO sestava Chevalier, Carmody, Toman, Šulc, Horák, Chancy, libero Ježek
Střídali Jachnicki, Svoboda
Dále připraveni Hadrava, Hladík, Cukur, Ferraro
Nejvíce bodující Toman 12 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY VK Ostrava
47 % útok 33 %
17 blok 6
38 % příjem 43 %
3 esa 5
AERO Odolena Voda HRÁČI VK Ostrava
Útok
71 % Horák Polynski 56 %
57 % Šulc Motyčka 56 %
43 % Chevalier Vancl 43 %
Blok
3 Carmody Polynski 5
3 Chevalier Bauman 1
3 Toman
Servis
1 Chevalier Motyčka 2
1 Carmody Bauman 1
1 Svoboda Perry 1
Přijem
62 % Šulc Fořt 50 %
31 % Chevalier Jelen 47 %
30 % Ježek Jarosinski 44 %