AERO porazilo v posledním kole základní části tým Kladna 3:0

13.02.2021 Zápas


AERO Odolena Voda

3:0

(23,14,28)

Kladno volejbal cz

V posledním kole základní části přivítalo AERO ve středočeském derby tým Kladna. I přes výhru 3:0 domácí vybojovali 7. místo a v předkole Play-off se utkání s Beskydy.

Úvod zápasu byl ve znamení domácích hráčů, kteří si hned vybojovali vedení o čtyři body. Od poloviny setu se začala na obou stranách ztrátovat a prakticky se doztrátovalo až do konce setu. Domácí AERO mělo hned čtyři možnosti k ukončení setu, ale využilo až tu poslední - 1:0.

Druhý set začal už více vyrovnaně a stav byl vyrovnaný až do stavu 11:11. Od tohoto momentu přišel na servis Matyáš Démar a svou šňůrou, podpořenou skvělou obranou na síti i v poli, vytvořil společně se spoluhráči důležitý odskok ve skóre. Set se pak již dohrál s tlakem domácích hráčů ve všech činnostech a ti tak vedli už o dva sety - 2:0.

Do třetího setu mělo znovu AERO lepší vstup, po vystřídání na straně hostů se hra trochu více vyrovnala. Kladno se v polovině setu dokázalo přiblížit na rozdíl jednoho bodu a začalo se na obou stranách tvrdě bojovat na ztrátu. AERO bylo vždy vpředu a vybojovalo si hned dvě možnosti k ukončení zápasu. Bohužel jedna možnost nebyla využita a začala tak přetahovaná o každý bod. I Kladno si vybojovalo svou možnost k ukončení setu, ale domácí odvrátili. Blokem si poté znovu vybojovali matchball, který po volném míči ze strany hostů skvěle proměnili a vyhráli tak celý zápas - 3:0.

AERO skončilo po základní části na 7. místě tabulky a čeká na něj předkolo Play-off. V něm se bude bojovat s Black Volley Beskydy. Předkolo Play-off se hraje na dva vítězné zápasy. První zápas sehraje AERO v domácí hale ve čtvrtek 25. února od 17:00h. O dva dny později se odehraje odveta ve Frýdku Místku,  případě nerozhodného stavu, tak rozhodne zápas znovu v hale v Odoleně vodě, a to v pondělí 1. března.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň v základní části!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Mrzí mě, že jsme se nakonec neumístili v první šestce a nevybojovali si přímý postup do Play-off, což byl náš cíl, nicméně o tom se nerozhodovalo dneska, ale při našich ztrátách v Příbrami, ve Zlíně a tak dále. Každopádně důležité pro nás je, že jsme v závěru základní části dokázali předvést několik dobrých výkonů a do předkola můžeme jít s potřebným sebevědomím.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Až na druhou polovinu třetího setu, kdy jsme si mysleli, že je zápas vyhraný, můžeme být s naším výkonem celkem spokojen, protože jsme porazili Kladno v plné sestavě, které jsem přijelo určitě i vyhrát. A to, že jdeme do předkola, může být i naše výhoda.“

 Autorka fota: Dominika Holčíková

AERO Odolena Voda - Kladno volejbal cz 3:0
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libero Kop
Střídali Jachnicki, Svoboda, Holčík
Dále připraveni Shaker, Vachoušek, Horák
Nejvíce bodující Hladík 17 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Kladno volejbal cz
53 % útok 40 %
11 blok 2
40 % příjem 36 %
3 esa 5
AERO Odolena Voda HRÁČI Kladno volejbal cz
Útok
67 % Taylor Zajíček 60 %
67 % Holubec Kraffer 48 %
61 % Hladík Křesťan 48 %
Blok
3 Hladík Zajíček 1
3 Demar L. Kyjanica 1
2 Taylor
Servis
2 Taylor Mikulenka 2
1 Vanags Hýský 1
Kyjanica 1
Přijem
75 % Demar L. Hýský 40 %
39 % Kop Kraffer 35 %
25 % Vanags kunc 21 %