AERO porazilo Volejbal Brno 3:0

16.01.2021 Zápas


AERO Odolena Voda

3:0

(20,22,18)

Volejbal Brno

Volejbalisté AERA vyzvali v 18. kole UNIQA volejbalové extraligy mužů tým Volejbal Brno. Souboj sousedů v tabulce nakonec vyzněl pro domácí, kteří zaslouženě vyhráli 3:0 a připsali tři důležité body do tabulky. Tím se udrželi v boji o přímý postup do PLAY-OFF.

Úvod zápasu byl jasně ve znamení domácích hráčů, kteří si velmi rychle vybojovali vedení až o pět bodů. Přes polovinu setu se náskok vyšplhal až na deset bodů, ale hostující hráči, kteří už neměli co ztratit, přitvrdili na servisu a domácí se dostali do potíží na přihrávce. Nicméně náskok byl vysoký a tak se set dohrál ke spokojenosti domácích - 1:0.

A jak set předešlý skončil, set druhý začal. Brno bylo hladovější a velmi rychle vedlo až o pět bodů. Domácí trenér Kop musel brzdit hosty, a domácí hráče uklidnit oddechovým časem. To zabralo a AERO začalo velmi rychle stahovat bod za bodem. V polovině setu už vedlo AERO o tři body a šlo si za vítězstvím. Brno ještě v koncovce tlačilo servisem, ale domácí Svoboda svým útokem úspěšně ukončil druhý set - 2:0.

Do třetího setu měli domácí znovu lepší vstup a rychle to bylo 3:0. I dál domácí tlačili servisem a následně dobře bránili na síti i v poli. AERO mělo čtyřbodový náskok a přes polovinu setu náskok trpělivě drželo. Do koncovky AERO vstupovalo právě se čtyřbodovým náskokem, ale v koncovce náskok ještě navýšilo a vyhrálo sedmibodovým rozdílem - 3:0.

AERO si připsalo 3 velmi důležité body do tabulky a dál drží naději na šesté místo, které znamená přímý postup do PLAY-OFF.

Hodnocení zápasu pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Jsme moc rádi za tři skvělé body do tabulky a hlavně také, že jsme snad už konečně znovu najeli na vítěznou vlnu. Musíme to však potvrdit příští víkend ve dvou venkovních těžkých a důležitých zápasech.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Asi hrozně důležitý byl vstup do utkání, kde jsme dobře podávali a bránili standartní situace, tím jsme se uklidnili. Zápas jsme měli krom startu druhého setu pod kontrolou. Gratuluji klukům k vítězství, musíme to však potvrdit příští týden ve dvou venkovních zápasech.“

AERO dál čekají dva venkovní a stejně důležité zápase. Nejprve se v sobotu 23. ledna představí od 17:00 ve Zlíně, aby pak hned o den později pokračovalo do Frýdku Místku. Tam začíná zápas už v 15:00.

Autorka fotografií: Dominika Holčíková

 

AERO Odolena Voda - Volejbal Brno 3:0
AERO sestava Horák, Démar M., Demar L., Taylor, Hladík, Svoboda, libera Kop a Hadrava
Střídali Vanags
Dále připraveni Shaker, Kotrch, Vachoušek, Holčík, Jachnicki
Nejvíce bodující Demar L. 16 bodů
AERO Odolena Voda TÝMY Volejbal Brno
48 % útok 41 %
9 blok 4
24 % příjem 38 %
6 esa 7
AERO Odolena Voda HRÁČI Volejbal Brno
Útok
75 % Horák Klajmon 57 %
67 % Taylor Licek 56 %
48 % Demar L. Drahoňovský 54 %
Blok
3 Taylor Hrazdira 2
2 Horák Boula 1
1 Hladík Římal 1
Servis
3 Démar M. Drahoňovský 2
1 Hladík Licek 1
1 Horák Boula 1
Přijem
45 % Kop Hrazdira 53 %
21 % Svoboda Lžičař 50 %
14 % Demar L. Licek 19 %