AERO sahalo po bodu, ale nakonec prohrálo 3:1

13.12.2020 Zápas


ČEZ Karlovarsko

3:1

(23,13,-15,23)

AERO Odolena Voda

V již 14. kole, pro AERO ale 10. odehraném zápase UNIQA volejbalové extraligy mužů, zajíždělo k účastníkovi volejbalové Ligy mistrů do Karlových Varů. Po druhém setu už se zdálo, že domácí v poklidu dojdou pro vítězství, ale bojovné AERO se nevzdalo a sahalo po bodu.

Úvod zápasu patřil spíše domácím, kteří na AERO vlétli díky skvělému servisu a vybojovali si čtyřbodový náskok. Přes polovinu setu se ztrátovalo na obou stranách, domácí stále vedli. Domácí vstupovali do koncovky se šestibodovým vedením, ale AERO zabojovalo a hlavně díky čtyřem přímým bodům Matyáše Démara bylo skoro srovnáno. Karlovarsko ale drama nepřipustilo a vyhrálo nakonec dvoubodovým rozdílem - 1:0.

Vstup do druhého setu trochu více opanovalo AERO, ale rychle se karta obrátila. Domácí tvrdým servisem tlačili přípravu útoku od sítě a skvěle stavělo obranu. Náskok domácích narůstal a nebylo pochyb o tom, kdo vyhraje druhý set - 2:0.

AERO nemělo co ztratit a vsadilo vše na jednu kartu - bojovnost. Od úvodu setu vedlo o dva až tři body a drželo domácí pod sebou. To se sice snažilo dotáhnout, ale na AERO to nestačilo. Dlouhou sérií bodů byl náskok vysoký a set vyhrálo - 2:1.

Čtvrtý set byl velmi vyrovnaný od začátku až do konce a bylo to kdo z koho. AERO vedlo od začátku o čtyři body, ale domácí se drželi. V polovině setu se stav vyrovnal a začal velký boj o každý bod. Před koncovkou se domácí dostali do vedení, ale AERO si vzalo vedení zpět. Domácí si pomohli servisem a nakonec i dvě možnosti k ukončení zápasu. První AERO odmítlo a ve druhém byl boj. Domácí ale svůj druhý útok uhráli technickým úderem a ukončili zápas - 3:1.

AERO nakonec sahalo po bodu a posunutí zápasu do tie-breaku. Karlovarsko ale vyhrálo zaslouženě.

Ohlasy po utkání pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pogratulovat domácím. Dneska to zvládli nakonec lépe. V prvních dvou setech, kromě koncovky prvního, jsme nepředvedli vůbec nic. Domácí nás válcovali ve všech činnostech. Pak jsme se, pro mě možná záhadně, zvedli. Začali jsme hrát vyrovnaně a nakonec z toho byl docela dobrý zápas. Určitě nakonec škoda, že nemáme ani bod. Mohli jsme urvat koncovku čtvrtého setu a mohli jsme teoreticky ještě vyhrát, což po tom nepovedeném začátku by bylo super, ale myslím, že se nic neděje. Pro nás je důležité, že jsme předváděli dobré výkony s dobrými výsledky v posledních zápasech. Je to škoda dneska, ale asi se svět nezboří, že jsme tady prohráli.”

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Gratuluji Karlovým Varům. Myslím, že jsme je donutili k maximálnímu výkonu, i když po druhém setu to tak nevypadalo. Už to vypadalo, že odjedeme za hodinu, ale pak jsme se zvedli a ty dva sety byly vyrovnané. Poslední koncovka byla trochu i o štěstí. Pan rozhodčí Činátl, jakmile někoho nevyloučí z Aera, tak asi nebude spát.“

Zdroj fotografií: vk-karlovarsko.cz

ČEZ Karlovarsko - AERO Odolena Voda 3:1
AERO sestava Vanags, Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, libera Kop a Hadrava
Střídali Shaker, Holčík, Horák
Dále připraveni Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Demar L. 16 bodů
ČEZ Karlovarsko TÝMY AERO Odolena Voda
49 % útok 39 %
13 blok 11
43 % příjem 23 %
7 esa 7
ČEZ Karlovarsko HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
67 % Wiese Horák 50 %
67 % Patočka Demar L. 44 %
50 % Wilson Taylor 44 %
Blok
4 Wilson Horák 5
3 Patočka Hladík 3
3 Wiese Holubec 2
Servis
4 Wiese Démar M. 4
2 Vašina Horák 1
1 Indra Vanags 1
Přijem
45 % Vašina Vanags 43 %
44 % Pfeffer Demar L. 21 %
41 % Wiese Hadrava 20 %