AERO sahalo po zlatém setu, ale nakonec postupuje dál Ústí nad Labem

05.02.2021 Zápas


SK VOLEJBAL Ústí nad Labem

3:2

(20,-22,-21,23,12)

AERO Odolena Voda

V odvetném utkání 3. kola Českého poháru bylo AERO blízko výhře 3:1, která by znamenala zlatý set. Bohužel ve čtvrtém setu rozhodl přímým bodem z podání Bartůněk, a při stavu 2:2 již bylo rozhodnuto.

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný, a platilo to až do vstupu do koncovky. Bohužel pro AERO jeho útok několikrát za sebou domácí hráči úspěšně zablokovali a ujali se vedení - 1:0.

Do druhého setu lépe vstoupilo AERO a drželo svého soupeře pod sebou o několik bodů. Ústí se nevzdávalo, ale AERO hrálo trpělivě a bez chyb. Vybojovalo si hned tři setbally, první AERO odmítlo zkaženým servisem, na druhý už ale byli krátcí a útok Tomse Vanagse ze zadní zóny VI byl úspěšný - 1:1.

I do třetího setu vstoupili trochu lépe hostující hráči AERA a hned od začátku si vybojovali dvou až tříbodové vedení. V polovině setu se náskok vyšplhal až na rozdíl pěti bodů. AERO si i v konci udrželo náskok a set vyhrálo - 1:2.

Čtvrtý set byl asi nejvíce vyrovnaný ze všech. Oba týmy si uvědomovaly důležitost, a tak ani jeden tým si nenechal ten druhý utéct. Vedení v setu se často přelévalo ze strany na stranu. Jako první se k setballu dostali domácí hráči a následný servis od Bartůňka byl bohužel pro AERO přímým bodem z utkání. To znamenalo sice teprve vyrovnání v setu, ale také to, že do Final 8 Českého poháru postupují domácí - 2:2.

Do pátého zkráceného setu oba trenéři postavili hráče z lavičky. Na hřišti se hrálo až do konce o každý bod. Ústí se dostalo do vedení o tři body, ale hostující Adam Shaker dvěma přímými body z podání vrátil AERO do hry. Ústí však kontrovalo obranou na síti, a tak i zkrácený set vyhráli domácí - 3:2.

Gratulujeme Ústí nad Labem k postupu do Final 8 Českého poháru, který si odehraje v Karlových Varech 20.-22.2. 2021, a přejeme jim hodně štěstí!

Ohlasy po zápase pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Gratuluji domácím k postupu. My jsme si to neprohráli dnes tady, ale v úterý v domácím prostředí. Je pro nás důležité, že jsme dokázali předvést výrazně lepší výkon a dostali jsme soupeře pod tlak.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Myslím, že jsme bojovali o postup. Chyběl nám kousek se dostat do zlatého setu. Nejspíš rozhodly naše dvě chyby ve čtvrtém setu, kdy jsme měli nadražený balón a dali jsme aut a pak jsme za stavu 23:23 nevzali jednoduchý lob v poli. Musím říct, že kluci hráli dobře, byl to hezký volejbal. Když už to bylo 2:2, tak oba týmy nasadily mladé hráče. Zápas se ale vyvíjel líp než u nás na Vodolce. Přeji do dalších zápasů Ústí hodně štěstí.“ 

Foto: Jana Zlámalová

 

SK VOLEJBAL Ústí nad Labem - AERO Odolena Voda 3:2
AERO sestava Svoboda, Taylor, Démar M., Vanags, Holubec, libera Hadrava a Kop
Střídali Jachnicki, Shaker, Kotrch, Vachoušek, Holčík, Horák
SK VOLEJBAL Ústí nad Labem TÝMY AERO Odolena Voda
0 % útok 0 %
0 blok 0
0 % příjem 0 %
0 esa 0
SK VOLEJBAL Ústí nad Labem HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
% %
% %
% %
Blok
Servis
Přijem
% %
% %
% %