AERO vstoupilo do přípravy na nový ročník

10.08.2021 Klub

Vedení klubu včetně realizačního týmu přivítalo celkem 11 hráčů na startu nového ročníku a přípravy. Leonid Shchadilov se snad již brzy připojí k týmu po vyřízení a udělení víz, Tommy Carmody pak z osobních důvodů poprosil o pozdější příjezd a bylo mu vyhověno.

Úvodní trénink pod vedením kondičního trenéra Remigiuse Machury mladšího byl ve znamení seznámení se s hráči a jejich pohybových a koordinačních schopnostech. Na závěr na proběhnutí proběhl i první fotbálek. 

NA prvním tréninku byl i hlavní trenér Martin Kop, který hned po tréninku cestoval za reprezentačním družstvem do Brna na další bok přípravy na domácí ME. "Byl to první trénink, Remek je chtěl vidět v nějaké atletické abecedě, zkoušel nějakou kloubní hybnost a takové základní věci," nastínil trenér více náplň prvního tréninku.

S týmem se připravuje i mladý univerzál z Volejbal Brno Martin Chevalier. "Vzali jsme ho na test na měsíc a chceme vidět jeho potenciál a zdraví, jestli je absolutně v pořádku, a pak se uvidí co dál," uvedl na adresu talentovaného hráče trenér Kop.

Trenéři přivítali všechny hráče až na Leonida Shchadilova, který si vyřizuje dokončení víz, a Tommyho Carmodyho, který z rodinných důvodů poprosil o pozdější nástup do přípravy a přiletí až v úterý 17. srpna v ranních hodinách. 

Přípravu teď kvůli reprezentačním povinnostem Martina povede nový asistent trenéra Milan Hadrava právě s Remkem Machurou. "Víceméně jsem tu jen na zahájení, jinak to přebírá Milan Hadrava, který je v našem týmu s Remkem Machurou jako atletickým koučem, a mají zodpovědnost kluky připravit na sezónu po atletické a fyzické stránce," doplnil Martin na závěr.