AERO vyhrálo před televizními kamerami na Kladně 3:1

16.12.2020 Zápas


Kladno volejbal cz

1:3

(22,-24,-23,-35)

AERO Odolena Voda

V dohrávce 11. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů se odehrálo středočeské derby na Kladně, které přivítalo AERO Odolena Voda.

V úvodu zápasu bylo AERO lepším týmem a vybojovalo si hned z kraje tříbodové vedení. Domácí tlačili servisem AERO dál od sítě, ale to skvěle ztrátovalo. V polovině setu se domácí dostali na kontakt jednoho bodu a začal přetahovaná o každý bod. Do koncovky se dostali domácí s jednobodovým vedením a hráli trpělivěji. Koncovka patřila právě domácím, kteří tak vyhráli první set - 1:0.

I do druhého setu měli hosté lepší start a velmi rychle vedli o čtyři body díky zlepšené obraně v poli a následným útokům. V polovině setu se vedení vyšplhalo až na rozdíl šesti bodů, ale domácí se nevzdali. Začali stahovat bod za bodem. Koncovka byla znovu napínavá, nakonec se šťastným koncem pro AERO, které využilo hned první setball a srovnalo stav setů - 1:1.

Do třetího setu nastoupilo Kladno se špatně nahlášenou základní sestavou a muselo improvizovat. Trochu zvláštní set byl ve znamení hodně chyb na obou stranách a asi ani nebyl moc ke koukání. Jak už tomu bylo zvykem, musela rozhodnout až těsná koncovka. V té překlonil vedení na stranu AERA přímým bodem z podání kapitán Hladík, následný útok domácího smečaře Hladík vykryl do zadních pozic soupeřova pole tak rychle, že nebylo možné zareagovat - 1:2.

Do čtvrtého setu znovu AERO vstoupilo o něco lépe a vedlo o tři body. Poté se skoro až do konce setu ztrátovalo na obou stranách. I při vstupu do koncovky vedlo AERO o tři body, ale nakonec z toho bylo znovu velké drama. Domácí kapitán Adam Zajíček servisem škodil a bylo velmi rychle, i díky chybám AERA na útoku, srovnáno. Začala tak pravděpodobně nejdelší koncovka letošního dosavadního ročníku extraligy. Vedení se přelévalo často z jedné strany na druhou. Nakonec se stav zastavil na stavu 37:35 pro AERO. Když domácí útok zablokoval Lukas Demar - 1:3.

AERO tak vyhrálo ve středočeském derby 3:1 a připsalo si skvělé 3 body do tabulky. NA AERO nyní čeká páteční duel v Českých Budějovicích, kde zápas začíná v 18:00. Dále se před Vánocemi utká ještě jednou před televizními kamerami. V pondělí 21. prosince od 19:40 přivítá SKV Ústí nad Labem.

Ohlasy po utkání pro ČVS:

Martin Hladík (kapitán Aero Odolena Voda): „Za každou výhru musíme být rádi, a když je za tři body, tak o to víc. Upřímně se hrálo strašné utkání a ještě v televizním utkání. Objevilo se v něm tolik věcí, které by se v zápase neměly vyskytovat. Tři body jsou pro nás moc důležité, ačkoliv jsme je získali po hrozném výkonu.“

Martin Kop (trenér Aero Odolena Voda): „Hráli jsme trpělivě. V utkání byla spousta chyb na obou stranách. Jak my, tak Kladno máme nyní náročný program. Hráli jsme pátek, sobota, teď v úterý, takže fyzické síly ubývaly. Klíč k vítězství byl v tom, že jsme udrželi pevné nervy v koncovce, ale měli jsme i štěstí. Kdo si věří, tak většinou koncovky urve pro sebe. Zápas mohl dopadnout klidně opačně. Jsme vděční za tři body. Kladno se ale do poslední chvíle nevzdalo. Za stavu 18:23 by většina týmů svěsila hlavu, ale ono zariskovalo na servisu a málem zvrátilo jasně prohraný duel.“

Foto: www.cvf.cz

Kladno volejbal cz - AERO Odolena Voda 1:3
AERO sestava Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, libera Kop a Hadrava
Střídali Vachoušek, Horák, Shaker
Dále připraveni Kotrch, Jachnicki
Nejvíce bodující Hladík, Vanags a Holubec 16 bodů
Kladno volejbal cz TÝMY AERO Odolena Voda
44 % útok 43 %
10 blok 15
52 % příjem 34 %
15 esa 7
Kladno volejbal cz HRÁČI AERO Odolena Voda
Útok
71 % Kyjanica Holubec 50 %
60 % Hýský Demar L. 43 %
54 % Zajíček Vanags 42 %
Blok
7 Zajíček Holubec 7
1 Kyjanica Horák 2
1 Hýský Vanags 2
Servis
5 Křesťan Démar M. 2
5 Kyjanica Holubec 2
2 Zajíček Hladík 1
Přijem
55 % Kraffer Kop 72 %
54 % Hýský Hadrava 29 %
53 % Kunc Demar L. 24 %